Polski horror Medium z jednoczesną „rozgrywką na dwóch ekranach”

Bloober Team podsumowuje rok.

Polskie studio Bloober Team - twórcy Layers of Fear - jeszcze w tym roku planują wydać pierwszy odcinek kolejnego horroru, zatytułowanego Medium.

1
Layers of Fear

O projekcie nadal nie wiemy niemal nic, choć teraz ujawniono pewną interesującą wskazówkę, sugerującą dość nowatorski pomysł na rozgrywkę.

Studio Bloober Team otrzymało bowiem 5,03 mln złotych dofinansowania z w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt ujawnienia bazowych założeń projektu. „Medium to przełomowa i unikatowa gra storytellingowa oparta o koncepcję symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach” - czytamy w komunikacie.

Wygląda więc na to, że - jak zapowiadano - gra skoncentruje się na opowieści, lecz rozgrywka prowadzona będzie w kooperacji lub z udziałem drugiej osoby.

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale rozwiązanie ma być na tyle innowacyjne, że twórcy złożyli nawet wniosek patentowy w celu zastrzeżenia swojego pomysłu.

Wczoraj polska spółka opublikowała także raport giełdowy, podsumowujący cały rok 2015. Firma zanotowała rekordowe 3,3 mln zł zysku netto, w porównaniu z 778 tys. w 2014 r.

Warto dodać, że sumę tę niemal w całości wygenerowało Layers of Fear. Udany horror był sporym zaskoczeniem po grze Basement Crawl, której jakość najlepiej jest chyba przemilczeć.

Szczęściem w nieszczęściu było dla Bloober Team bankructwo studia Reality Pump, także z siedzibą w Krakowie - w ten sposób udało się pozyskać doświadczonych deweloperów.

Zarząd spółki przyznaje w komunikacie, że Basement Crawl było „głośną wpadką”, która skłoniła studio właśnie do koncentracji na jednym gatunku - horrorach.

„To wtedy podjęliśmy decyzje, które stały się wodą na młyn zmian organizacji wewnątrz firmy, jak również jej publicznego wizerunku” - czytamy w liście.

Efektem było właśnie Layers of Fear, ale także zapowiedziany na tegorocznych targach E3 projekt Observer, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na konferencji PC Gaming Show.

Reklama

Powiązane materiały

Gameplay z Vigil - duchowego spadkobiercy Resident Evil

Z kamerą i sterowaniem rodem z oryginalnych gier Capcomu.

Hideo Kojima planuje kilka nowych projektów - w tym jedną dużą grę

Chce zająć się też mniejszymi tytułami oraz... mangą?

Powstaje Observer 2? Polski Bloober Team opublikował teaser

Studio zakończyło "pierwszą część prac" nad nowym projektem.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami