Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polacy organizują „E3 dla fanów horrorów”. Na Fear Fest 2023 zobaczymy sporo gier

Całkiem możliwe, że pojawi się remake Silent Hill 2.

Polski wydawca Feardemic Games organizuje kolejną odsłonę swojej imprezy skupionej na zapowiedziach growych horrorów. Organizatorzy planują dwudniowe wydarzenie, w trakcie którego zobaczymy kilkadziesiąt produkcji z dreszczykiem zmierzających na PC i konsole.

Tradycyjnie większość gamingowych imprez związanych z zapowiedziami nowych gier ma miejsce w okresie letnim, jednak organizatorzy Fear Fest 2023 postanowili, że ich wydarzenie odbędzie się nieco później. Wszystko 6 września rozpocznie Black Summer - główna część eventu obfitująca w prezentacje, zapowiedzi i wywiady z twórcami horrorów. Na 7 września zaplanowano z kolei rozdanie statuetek Horror Game Awards.

Co najciekawsze, Feardemic jest spółką powołaną przez Bloober Team, a więc twórców nadchodzącego Layers of Fear oraz wyczekiwanego remake'u Silent Hill 2. Wiemy już, że pierwsza ze wspomnianych gier zadebiutuje 15 czerwca, możliwe zatem, że gwoździem programu Fear Fest 2023 stanie się nowa wersja Silent Hill 2 powstająca na zlecenie Konami.

Organizatorzy zapewniają, że zobaczymy co najmniej 32 przerażające tytuły, choć należy spodziewać się, że większość z nich będzie produkcjami o mniejszej skali. Niemniej liczby robią wrażenie i zanosi się na porządną dawkę zapowiedzi oraz prezentacji. Ponadto w trakcie Fear Festu odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących. Wszystko będzie streamowane na kanałach YouTube i Twitch należących do serwisu IGN, który zagwarantował sobie wyłączność na transmisje.

Nie zabraknie wywiadów czy panelu z udziałem między innymi Piotra Babieno (Bloober Team), Mikaela Kasurinena (Remedy Entertainment) czy Toma Heatona (Supermassive Games). Przed wrześniową imprezą będzie można głosować na ulubione horrory za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej, która planowo powinna zostać uruchomiona w lipcu. Po przeliczeniu głosów odbędzie się rozdanie Horror Game Awards, czyli wręczenie statuetek twórcom gier z dreszczykiem, które obejmie aż 15 kategorii.

Read this next