W sieci pojawiło się sporych grafik koncepcyjnych z God of War 4, sugerujących świat stawiający na nordycką mitologię oraz Kratosa z brodą.

1
Tego pana skądś znamy

Gracz kryjący się pod pseudonimem „Shinobi602” w przeszłości celnie „przewidywał” między innymi istnienie Battlefield: Hardline i Mass Effect: Andromeda czy datę premiery The Order: 1886.

Teraz jako pierwszy zasugerował przeniesienie popularnej serii gier akcji w świat wikingów i valhalii. Serwis NerdLeaks postanowił przyjrzeć się sprawie i natrafił wkrótce na „żyłę złota”, czyli prywatną stronę artysty, który pod koniec 2015 roku tworzył grafiki koncepcyjne dla Sony Santa Monica.

Sony wydaje się być zdenerwowane zaistniałą sytuacją, ponieważ wspomniana strona grafika jest obecnie niedostępna, podobnie jak witryna oraz konto NerdLeaks w serwisie Twitter.

Same grafiki koncepcyjne pozostają oczywiście dostępne, błyskawicznie zarchiwizowane przez czujnych internautów.

Z ilustracji wynika niewiele poza nordyckim uniwersum. Kratos dzierży toporek, być może do przedzierania się przez roślinność i tworzenia nowych przejść w dużo bardziej zielonych lokacjach.

Sam fakt, że Sony Santa Monica pracuje nad nową odsłoną God of War nie będzie większym zaskoczeniem. Już w grudniu 2014 roku rozpoczęcie produkcji potwierdził dyrektor kreatywny, Cory Barlog. Wtedy mówiono o prequelu, ale założenia mogły ulec zmianie.

GoW 4 trafi na pewno na PlayStation 4, ale nieoficjalne doniesienia sugerują, że gra wykorzysta dodatkową moc tajemniczego PlayStation 4K.

Byle do E3?

2

Reklama

O autorze