Weteran z BioWare dołączył do twórców remasterów Baldur's Gate

Czas na Baldur's Gate 3?

Doświadczony scenarzysta David Gaider opuścił niedawno BioWare po 17 latach pracy, lecz nie musiał czekać zbyt długo na nowe oferty. Ogłoszono właśnie, że dołączył do Beamdog.

1
David Gaider

Studio to jest najlepiej znane jako twórcy odświeżonych wersji cyklu Baldur's Gate i Icewind Dale. Obecnie firma rozwija autorski dodatek Siege of Dragonspear dla BG, a w planach na przyszłość może być nawet Baldur's Gate 3.

„Pierwotnie szukaliśmy osoby na stanowisko starszego scenarzysty. Gdy skontaktował się z nami Dave, zdaliśmy sobie sprawę z tego, jaki może mieć wkład w nasze gry i studio” - komentuje Trent Oster, szef Beamdog.

„Zmieniliśmy więc jego pozycję na dyrektora kreatywnego. Chcemy być najlepszym na świecie studiem produkującym gry RPG i z Dave'em w zespole te plany na przyszłość wydają się bardziej osiągalne.”

„Bardzo miło wspominam prace nad Baldur's Gate 2 i Throne of Bhaal” - dodaje sam Gaider. „Jak mogłem odmówić, gdy pojawiła się okazja objęcia stanowiska dyrektora kreatywnego w studiu, które stawia na taki styl gier? Zostawienie BioWare nie było łatwą decyzją, ale Beamdog ma ekscytujące plany i chcę być ich częścią.”

Deweloper wraca więc nie tylko do gier, które tworzył w przeszłości, ale także do swojego dawnego szefa - Trent Oster był jednym z założycieli BioWare.

Beamdog/Overhaul Games jeszcze do niedawna było całkiem małym studiem, ale obecne ambicje zdają się być już dużo większe. Inne zatrudnienia w ostatnim okresie to między innymi Jason Knipe (główny programista Knights of the Old Republic i Neverwinter Nights) czy Shawn Potter (główny programista rozgrywki Mass Effect 3, starszy programista Mass Effect 1 i 2).

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear nie ma jeszcze daty premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami