World War 3 - darmowa strzelanka sieciowa od polskiego studia The Farm 51 - pozwoli uczestniczyć w bitwach z udziałem zarówno piechoty, jak też pojazdów lądowych i powietrznych.

w2
Kadr z nowego sezonu Top Gear?

Produkcja została ujawniona już w listopadzie, gdy firma opublikowała raport finansowy. Dziś deweloperzy ujawnili kolejne szczegóły, choć dokładna data premiery i platformy docelowe nie są jeszcze znane.

Proces produkcji projektu przewidziany jest na najbliższe dwa lata, a więc tytuł nie ukaże się przed 2018 rokiem. Niewykluczone jednak, że twórcy udostępnią przedtem wczesną wersję.

„Cechą charakterystyczną projektu jest odwzorowanie z niespotykaną dokładnością wyposażenia jednostek wojskowych oraz sposobu ich działania w misjach taktyczno-bojowych” - czytamy w informacji prasowej.

„Twórcy pracują nad pełnym oddaniem nieprzewidywalności i realiów współczesnego teatru konfliktów zbrojnych. W grze będziemy mogli wziąć udział w wirtualnych bitwach z udziałem jednostek piechoty jak i pojazdów”.

Powiadomiono również, że gracze będą mogli wcielić się między innymi w żołnierzy Wojska Polskiego. Twórcy chcą postawić nie tylko na dynamiczne starcia, ale i na taktyczne podejście i pracę zespołową.

Informacja prasowa wspomina o „rozgrywce PvPvE”, co sugeruje, że w potyczkach sieciowych pojawią się także jednostki sterowane przez komputer. Nie zabraknie jednak też tradycyjnych starć PvP - wyłącznie z udziałem graczy.

Deweloperzy postanowili wykorzystać technologię Unreal Engine 4, czyli najnowszą wersję popularnego silnika graficznego studia Epic Games.

Opublikowane screenshoty pokazują, że starcia rozegrają się między innymi w Berlinie, Londynie i Paryżu.

w1
w3

Reklama