Polska strzelanka Superhot wśród finalistów IGF 2016

Konkurs twórców niezależnych.

Ogłoszono finalistów kolejnej edycji imprezy Independent Games Festival, organizowanej co roku w ramach marcowej Game Developer's Conference.

1
Mini Metro

Laury IGF uznawane są za najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla twórców niezależnych, a wśród nominowanych do głównego wyróżnienia - Seumas McNally Grand Prize - znalazła się polska strzelanka Superhot, która jako jedyna ze stawki jeszcze się nie ukazała:

  • Mini Metro (Dinosaur Polo Club)
  • Darkest Dungeon (Red Hook Studios Inc.)
  • Her Story (Sam Barlow)
  • Keep Talking & Nobody Explodes (Steel Crate Games)
  • Superhot (SUPERHOT)
  • Undertale (Toby Fox)

Mini-Metro to strategia opowiadająca o budowie minimalistycznego metra dla rozwijającego się miasta. Darkest Dungeon to mroczna, turowa produkcja RPG z losowo generowanymi lokacjami. Keep Talking & Nobody Explodes to gra kooperacyjna, w której ważna jest komunikacja - celem jest rozbrojenie tykającej bomby. Superhot to strzelanka, w której czas płynie tylko, gdy gracz się porusza. Undertale to kolejna gra RPG, tym razem w stylu retro. Listę zamyka Her Story, czyli tajemnica pewnej zbrodni, prezentowana jako fragmenty przesłuchania.

Nominacje we wszystkich kategoriach opublikowano na oficjalnej stronie Independent Games Festival. Superhot znaleźć można także w kategorii wyróżniającej interesujące projekty gier - „Excellence in Design”.

Na liście często powtarza się właśnie tytuł Her Story, który trzeba chyba postrzegać jako faworyta. Produkcja Sama Barlowa może też zgarnąć statuetkę za narrację, projekt oraz innowacyjność. Cztery nominacje otrzymało Mini Metro, a na trzy wyróżnienia zasłużyło w oczach jurorów Undertale oraz Darkest Dungeon.

Pula nagród wynosi ponad 50 tysięcy dolarów, a główna nagroda imienia Seumasa McNally'ego to 30 tysięcy dol. Ceremonia odbędzie się 16 marca, z transmisją na żywo.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami