Nowe studio Kojimy współpracuje z Sony nad grą na PlayStation 4

Już oficjalnie.

Potwierdziły się doniesienia z wczorajszego wieczora. Sony ujawniło w krótkim materiale wideo, że Hideo Kojima i jego nowe studio - Kojima Productions - wyprodukują grę z konsolową wyłącznością na PlayStation 4 (co nie wyklucza więc wersji PC).

1
Logo studia

Wieści ogłosił szef Sony Computer Entertainment - Andrew House - w komunikacie opublikowanym w serwisie YouTube, a japońska firma wydała też specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Historia PlayStation to historia innowacji i wspaniałych, nowych serii” - zapewnia House. „Hideo Kojima był ważną częścią tego dorobku, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że wybrał współpracę z PlayStation dla swojego całkiem nowego projektu.”

„Przez założenie własnego, niezależnego studia podejmuję się nowych wyzwań i jestem podekscytowany, mogąc współpracować z PlayStation, jak czyniłem to w przeszłości” - dodał Kojima. „Nie mogę się doczekać, by dostarczyć - z pomocą PlayStation - gry, która stanie się udaną serią.”

Nie podano żadnych szczegółów na temat produkcji.

Hideo Kojima potwierdził też informacje na Twitterze, zapuścił brodę i otworzył stronę internetową nowego studia, z licznymi ogłoszeniami o pracę.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami