Activision Blizzard planuje filmy i seriale na bazie swoich gier

W tym Call of Duty i Skylanders.

Firma Activision Blizzard ogłosiła otwarcie nowego podmiotu, odpowiedzialnego za przenoszenie gier na ekrany kinowe i telewizyjne - Activision Blizzard Studios.

1
Kevin gotowy do roli

W pierwszej kolejności planowany jest cykl produkcji na bazie popularnego Call of Duty, a także animowana seria przygotowywana w oparciu o uniwersum Skylanders.

O tym drugim projekcie wiemy nieco więcej. Tytuł to „Skylanders Academy”, a główną twarzą inicjatywy jest Eric Rogers, odpowiedzialny w przeszłości za kilka odcinków serialu „Futurama”, a także za komiksy w świecie tej produkcji.

Zaangażowano również aktorów głosowych wcielających się w postacie z serii Skylanders. Debiut w drugim kwartale przyszłego roku.

Informacje na temat filmu Call of Duty są obecnie skąpe, a w wiadomości prasowej wspomniano jedynie o ewentualnej przyszłości cyklu także jako serialu telewizyjnego.

„Activision Blizzard Studios ma unikatową przewagę w postaci startowania z biblioteką wiodących licencji, obejmujących jedne z największych cykli, jakie nie zostały jeszcze zaadoptowane na potrzeby filmu czy telewizji” - komentuje szef nowego oddziału Activision, Nick van Dyk.

Amerykański wydawca pracuje obecnie także nad innym filmem, ale zaplanowany na przyszły rok „Warcraft” powstaje przy współpracy z wytwórnią Legendary Pictures.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami