Studio odpowiedzialne za Angry Birds zwalnia 260 pracowników

„Fundamentalne zmiany.”

Studio odpowiedzialne za Angry Birds - Rovio Entertainment - zwolni 260 osób w ramach następnej fazy redukcji zatrudnienia.

1
Smutne czasy

To kolejne osoby, które pożegnają się z firmą z Finlandii. W październiku 2014 roku usunięto 130 stanowisk.

Te zwolnienia z 2014 r. - zredukowane potem do 110 osób - stanowiły około 16 procent całości. Teraz mowa o 38 proc. wszystkich zatrudnionych.

Założone w 2003 roku Rovio przez lata stara się wyjść z cienia swojej najpopularniejszej produkcji. Mobilne Angry Birds pobrano już ponad 3 miliardy razy. Ostatnio odsłona - Angry Birds 2 - jest piętnastą częścią, pomimo dwójki w tytule.

Wraz z tym sequelem deweloperzy wracają do korzeni, po wielu tytułach bazujących na zewnętrznych licencjach, takich jak Star Wars czy Transformers.

Firma jest jednak w trudnej sytuacji. Gry generują stabilne przychody, ale spada zainteresowanie zabawkami i innymi gadżetami - w 2014 roku aż o 43 procent. Zyski w 2013 r. to tylko połowa tego, co zarobiono rok wcześniej.

Jednak 2016 rok to kolejna ofensywa: w kinach zadebiutuje film animowany Angry Birds, a w sklepach pojawi się seria licencjonowanych zestawów LEGO.

„Aby zrealizować globalne ambicje, mówiące o zostaniu wiodącą firmą w branży rozrywki, z grami mobilnymi w centrum uwagi, konieczne są fundamentalne zmiany” - uważa dyrektor generalny Pekka Rantala.

„Personalnie jest to trudna decyzja. Jednak mniejsza i sprawniej działająca firma jest absolutnie konieczna, by ruszyć do przodu i osiągnąć nowe sukcesy.”

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami