Mafia 3 oficjalnie potwierdzona

Więcej informacji na Gamescomie.

2K Games zdecydowało się oficjalnie potwierdzić, że pracuje nad trzecią odsłoną serii Mafia.

Na Twitterze firmy opublikowano tylko jeden obrazek, zapowiadając ujawnienie szczegółów już w środę, 5 sierpnia, podczas targów Gamescom. Pierszy trailer zostanie opublikowany o godzinie 14:00.

Tym samym zakończono lata nieoficjalnych doniesień i plotek. Na początku ubiegłego roku sugerowano, że akcję trzeciej części serii Mafia umieszczono w amerykańskiej Luizjanie, co zdaje się sugerować także sama ilustracja.

Trójka bohaterów to rzekomo Franklin, Tony i Mickey, wszyscy urodzeni w Luizjanie, w tym dwóch z włoskimi korzeniami. Pierwszy mężczyzna jest mulatem i sierotą, powracającym do kraju po zakończeniu wojny, niechciany zarówno wśród białej jak i czarnej społeczności. Nowsze modele samochodów na obrazku wydają się jednak ujawniać nieco późniejszy czas akcji.

Ostatnie doniesienia pochodzą ze stycznia. Rick Pasqualone, wcielający się Vittorio „Vito” Scalettę w Mafii 2, napisał na Twitterze, że na oficjalne wieści nie będzie trzeba czekać już długo.

Według wcześniejszych „przecieków”, Mafia 3 powstawała w studiu 2K Czech, odpowiedzialnym także za poprzednie odsłony. W firmie doszło jednak do sporej redukcji zatrudnienia, a część pracowników przeniesiono do oddziału 2K Games w Kalifornii - Hangar 13.

Mafia 3
Mafia 3

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami