Sprzedano już 20 milionów egzemplarzy Minecrafta na PC

Plus: patch na konsolach.

Licznik umieszczony na oficjalnej stronie gry Minecraft wskazuje, że wersję na komputery osobiste (Windows i Mac) kupiono już 20 milionów razy.

3
Pamiątkowe zdjęcie w siedzibie Mojang

W ubiegłym miesiącu informowano, że identyczny poziom osiągnęły wersje X360 i Xbox One, liczone łącznie.

Jeszcze dzisiaj na konsolach ukaże się nowa aktualizacja gry, oznaczona numerem 1.17/TU25/CU14. Wprowadzi między innymi nowe rodzaje bloków, zapadnie, czujniki światła, książki, pióra, a także trzy rodzaje drewna: dąb, świerk i brzozę.

Twórcy ze studia Mojang dodają także szereg opcji do zmiany bez wychodzenia z gry, takie jak poziom trudności, pogoda, pora dnia, miejsce odradzania się postaci, tryby rozgrywki, a nawet średnia wysokość terenu w generowanym świecie.

Jeszcze dzisiaj ukaże się też darmowe DLC na wszystkie konsole, związane z imprezą Minecon 2015. Będzie dostępne przez 15 dni.

Tymczasem już 15 lipca na PS4 trafi także płatny dodatek. Za 4 euro (ok. 17 zł) kupimy skórki dla postaci i alternatywne tekstury, inspirowane cyklem LittleBigPlanet.

Rozszerzenie na wyłączność dla konsoli Sony może być małą niespodzianką, jeśli weźmiemy pod uwagę, że studio Mojang wraz z Minecraftem należą teraz do Microsoftu.

1

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami