Książka „Ostatnie życzenie” na liście bestsellerów New York Times

Sapkowski podbija USA.

Książka „The Last Wish” - znana w Polsce jako „Ostatnie życzenie” - trafiła na prestiżową listę bestsellerów, publikowaną co tydzień przez dziennik The New York Times.

1
„The Last Wish”

Pozycję Andrzeja Sapkowskiego znaleźć można na 15. miejscu w kategorii „Mass-Market Fiction”. Siedem miejsc wyżej jest „Gra o Tron” George'a R. R. Martina, ale ten drugi tytuł obecny jest w zestawieniu już... 184 tygodnie.

The New York Times komponuje swoją słynną listę bestsellerów na bazie tygodniowych raportów sprzedaży, otrzymywanych od wybranych sklepów i księgarni w Stanach Zjednoczonych.

„Ostatnie życzenie” to pierwszy zbiór opowiadań z Geraltem w roli głównej, stanowiący wstęp do cyklu o wiedźminie.

Warto podkreślić, że za sukcesem książki stoi najpewniej premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon od studia CD Projekt Red. Wydawnictwo Orbit opublikowało bowiem „The Last Wish” już w 2008 roku i trudno w inny sposób wyjaśnić nagły wzrost popularności.

W USA wydano też „Miecz przeznaczenia” i trzy części Sagi. Czwarta książka - „Wieża Jaskółki” - doczeka się angielskiego przekładu najpewniej w przyszłym roku, jako „The Swallow's Tower”.

Obecnie trwają także prace nad filmem fabularnym „Wiedźmin”, powstającym w studiu Platige. Twórcy poszukują zagranicznych partnerów, zainteresowanych finansowaniem projektu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami