Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Wiedźmin” szuka finansowania za oceanem

Trwają „zaawansowane rozmowy”.

Produkcja powstającego w studiu Platige filmu „Wiedźmin” nabiera tempa - twórcy poszukują zagranicznych partnerów, zainteresowanych finansowaniem projektu.

Jak dowiedział się Eurogamer.pl, twórcy „prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerem amerykańskim, który ma pomóc zorganizować finansowanie za oceanem”.

„Wiedźmin” otrzymał już wstępne dofinansowanie na prace rozwojowe z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przyznane 150 tysięcy złotych to oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej, a pieniądze wykorzystano na przygotowanie fabuły i wstępne prace rozwojowe.

Scenariusz „przygotowywany jest w taki sposób, by trafił w gusta publiczności międzynarodowej, w tym oczywiście widza amerykańskiego” - zapewniła przedstawicielka Platige.

Reżyserem projektu jest nominowany do Oscara Tomasz Bagiński, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za renderowane zwiastuny gier z cyklu Wiedźmin.

„Celem Platige Films jest tworzenie i opowiadanie historii za pomocą animacji komputerowej i filmów live action z szerokim użyciem efektów specjalnych” - wyjaśniali w sierpniu filmowcy. Możliwe więc, że poza prawdziwymi aktorami zobaczymy także elementy animowane.

Projekt nie ma nic wspólnego z produkcjami CD Projekt Red, ale bez wątpienia popularność debiutującego jutro Dzikiego Gonu może pozytywnie wpłynąć na losy filmu.

Parę zleceń i pieniądze się znajdą

Read this next