Gry LucasArts wzbogacą ofertę GOG

W tym X-Wing i TIE Fighter.

Sklep GOG wzbogaci się wkrótce o szereg kolejnych klasycznych tytułów, tym razem pochodzących z oferty LucasArts.

1
Star Wars: TIE Fighter

Oficjalne ogłoszenie w tej sprawie planowano opublikować dopiero za kilka godzin, ale czujni użytkownicy forum dyskusyjnego na stronie sklepu zdołali znaleźć kilka tytułów, które trafią do sprzedaży.

Wśród produkcji wymieniono między innymi Star Wars: X-Wing i Star Wars: TIE Fighter z lat 1993 i 1994. Jak zawsze w przypadku GOG, gry zostaną dostosowane do działania na współczesnych komputerach. W obu przypadkach mamy do czynienia z wersjami Special Edition, wzbogaconymi o dodatki i lepszą oprawę.

Lista obejmuje jeszcze klasyczne przygodówki Sam & Max Hit the Road, Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz The Secret of Monkey Island: Special Edition, a także Star Wars: Knights of the Old Republic.

Współpraca z firmą Disney ma przynieść łącznie około 30 tytułów. Pełną listę poznamy dziś o godzinie 15.

LucasArts powstało w 1982 roku. Firma zasłynęła z klasycznych przygodówek, tworzonych na autorskim silniku SCUMM, jak seria The Secret of Monkey Island. W latach 90. pojawiły się popularne tytuły ze świata Star Wars, ale także Sam & Max czy Full Throttle od Tima Schafera.

W ostatniej dekadzie producent przeszedł na model licencjonowania popularnych marek. W wyniku kooperacji z zewnętrznymi studiami powstało m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic. Ostatni tytuł wydany przez LucasArts to Kinect Star Wars z 2012 roku. Firma Disney przejęła studio w październiku 2012 roku, a licencja Star Wars na dziesięć lat trafiła do Electronic Arts.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami