Sony zaprezentowało nowy odtwarzacz multimedialny, ze wsparciem dla rozdzielczości 4K. Japońska korporacja zdecydowała się także na sprzedaż posiadanych akcji Square Enix.

1

Wygląd małej obudowy przypomina PlayStation 4, lecz front urządzenia jest płaski, w odróżnieniu od pochylonej konsoli. Sprzęt - nazwany Sony FMP-X10 - zadebiutuje latem tego roku. Nie ogłoszono jeszcze ceny.

Do sprawnego działania wymagany będzie oczywiście telewizor 4K. Odtwarzacz posiada 1 TB wbudowanej pamięci i obsługuje też usługi Video Unlimited i Netflix, o ile są one dostępne w danym kraju (dzięki, Videogamer).

Nie wiadomo jeszcze, czy producent zdecyduje się na wprowadzenie wsparcia dla 4K w PlayStation 4. Jeszcze przed premierą konsoli ujawniono jedynie, że taka opcja jest „rozważana”.

Z innych wieści na temat Sony: japońska korporacja poinformowała o sprzedaży posiadanych akcji Square Enix.

Ponad 9,5 mln papierów wartościowych nabyło SMBC Nikko Securities, za około 142 mln zł. Transakcja na pewno poprawi finansową kondycję Sony, ale kończy także wieloletnią współpracę, która skutkowała w przeszłości między innym wyłącznością na niektóre tytuły z serii Final Fantasy.

Reklama