Kickstarter: przygodowa gra akcji Outcast z 1999 roku w wersji HD

Za skromne 600 tys. dol.

Przygodowa gra akcji Outcast z 1999 roku doczeka się wersji HD, o ile twórcom uda się zebrać 600 tysięcy dolarów na Kickstarterze.

1

Niezależne studio Fresh3D planuje od podstaw przygotować wszystkie obiekty, tekstury, modele i postacie, w wysokiej rozdzielczości. Celem jest 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Gra zostanie także przystosowana do współczesnych realiów, co oznacza zmiany w interfejsie, ekwipunku, notatniku i systemie dialogów oraz usunięcie błędów.

Za 600 tys. dol. powstanie wersja PC, z premierą w październiku 2015 roku. 750 tys. to także wydanie na Maca i Linux, 950 tys. oznacza przygotowanie wsparcia dla zaawansowanych efektów graficznych na bazie DirextX 11, a milion dolarów pozwoli na dostosowanie Outcast HD to możliwość zestawów rzeczywistości wirtualnej.

Jeśli nowa wersja klasycznego tytułu okaże się sukcesem, twórcy zapowiadają, że następnym projektem studia będzie Outcast 2.

Outcast wydano w 1999 roku. Tytuł, uznawany za jedną z pierwszych gier TPP w otwartym świecie, spodobał się krytykom, lecz nie osiągnął zadowalającego wyniku finansowego. Gracz wciela się w Cuttera Slade'a, który eskortuje naukowców planujących zamknięcie czarnej dziury na planecie kosmitów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami