Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżona wersja klasycznej gry Outcast zadebiutowała na Steamie

W planach remake w HD.

Wcześniej w tym roku studio Fresh3D wystartowało na Kickstarterze ze zbiórką pieniędzy na remake klasycznego Outcast z 1999 roku. Niestety, kampania zakończyła się niepowodzeniem. Twórcy nie poddali się jednak: chociaż plan na wersję HD nie wypalił, to na Steamie opublikowano odświeżoną wersję gry akcji.

To były prostsze czasy

Projekt otrzymał nazwę Outcast 1.1. Można go kupić za 5 euro, czyli nieco ponad 21 zł.

Deweloperzy przystosowali renderer grafiki do możliwości współczesnego sprzętu, dodali niebo w wyższej rozdzielczości, przebudowany interfejs, wsparcie dla pada, zmienili sterowanie, usprawnili stabilność i wyeliminowali mnóstwo błędów.

Fresh3D nadal planuje przygotować wersję HD, a publikacja Outcast 1.1 ma być właśnie jednym z kroków do zrealizowania tego celu, dostarczając potrzebnych funduszy i przypominając graczom o tej produkcji.

Oryginalny Outcast wydano w 1999 roku. Tytuł, uznawany za jedną z pierwszych gier TPP w otwartym świecie, spodobał się krytykom, lecz nie osiągnął zadowalającego wyniku finansowego. Gracz wciela się w Cuttera Slade'a, który eskortuje naukowców planujących zamknięcie czarnej dziury na planecie kosmitów.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze