Sony Computer Entertainment ogłosiło, że na całym świecie sprzedano już ponad 6 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4, wliczając do tego 370 tysięcy w samej Japonii. Dane obejmują okres od premiery w listopadzie od 2 marca tego roku.

Z oficjalnej informacji prasowej można dowiedzieć się także, że strzelanka Killzone Shadow Fall rozeszła się już w nakładzie 2,1 mln kopii. Wynik dla wszystkich gier wynosi ponad 13,7 mln, zarówno w pudełkach, jak i cyfrowo.

Na Facebooku i Twitterze pojawiło się ponad 100 mln wpisów, opublikowanych z wykorzystaniem opcji „Share”, a w serwisach Twitch i Ustream przeprowadzono 3,6 mln transmisji, oglądanych 56 mln razy.

„Jestem absolutnie zachwycony wspaniałym startem PS4 w Japonii” - komentuje Andrew House, szef Sony Computer Entertainment. „Reakcje na zintegrowane funkcje społecznościowe były fenomenalne. SCE będzie nadal rozwijało świat PlayStation i bibliotekę przełomowych gier, dodając także więcej innowacji i funkcji, możliwych do zrealizowania tylko na PS4.”

Jeszcze przed listopadową premierą konsoli Sony zakładało, że do końca marca tego roku na całym świecie sprzeda 5 milionów konsol - przewidywania udało się więc osiągnąć i przekroczyć dużo szybciej.

Reklama