Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Killzone The Complete Collection na PC i PS5? To najpewniej fake news

Grafika rozbudza nadzieje graczy.

Pojawiła się grafika, z której wynika, że Sony zamierza wydać na PC i PS5 zestaw gier z serii Killzone. Materiał jest jednak najpewniej nieprawdziwy.

Obrazek udostępniony na forum 4chan poświęcony jest Killzone The Complete Collection. Paczka miałaby składać się z remasterów czterech dużych odsłon cyklu strzelanek, a informacja umieszczona na ilustracji wskazuje, że pakiet ukaże się pod koniec 2022 roku.

Serwis PlayStation LifeStyle zwraca uwagę, że grafika jest najprawdopodobniej fałszywa. Po pierwsze, materiał wykonano w niestandardowym formacie. Ponadto zastosowano nietypową wersję logo marki, umieszczaną jedynie na amerykańskich wydaniach drugiej części serii.

Źródło: 4chan

Kolejnym elementem podważającym wiarygodność ilustracji jest przezroczysty logotyp PlayStation Studios, nigdy nie używany przez Sony. Dziennikarze portalu podejrzewają, że autor rzekomego materiału promocyjnego znalazł symbol w Google.

Pojawiają się również głosy wskazujące, że grafika najpewniej jest wzorowana na obrazku, które opublikowano przy okazji zapowiedzi Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC i PS5. Faktycznie: całość wykonana jest w podobnym stylu.

Autor ilustracji wzorował się najpewniej na grafice kolekcji Uncharted

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu fake news. Kilka tygodni temu opublikowano ilustrację, sugerującą, że na komputery trafią nie tylko nowsze odsłony Uncharted, ale też pierwsze trzy części. Szybko okazało się, że jest nieprawdziwa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Killzone

PS2

Killzone 2

PS3

See 6 more

Killzone 3

PS3

Killzone HD

PS3

Killzone Najemnik

PlayStation Vita

Killzone Shadow Fall

PS4

Killzone Trilogy

PS3

Killzone: Liberation

PSP

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze