EA szykuje 2014 FIFA World Cup Brasil

AKTUALIZACJA: Tylko na PS3 i X360.

Aktualizacja #2: EA Sports potwierdziło, że 2014 FIFA World Cup Brasil ukaże się wyłącznie na PlayStation 3 i Xbox 360, ponieważ na tych konsolach znajduje się nadal największa grupa docelowa graczy.

Jednocześnie ujawniono, że zawartość związana z mistrzostwami świata pojawi się także w trybie FIFA Ultimate Team, w Fifie 14. Nie podano jednak szczegółów na ten temat.

*

Aktualizacja: EA potwierdziło oficjalnie, że 17 kwietnia tego roku wyda samodzielną wersję 2014 FIFA World Cup Brasil. Ogłoszone platformy to PS3 i X360, a całość działa na zmodyfikowanym silniku Fify 14.

Wydawca obiecuje 100 nowych animacji, lepszy drybling i dokładniejsze podania. Zestaw liczb dla nowej gry to 203 reprezentacje, 7469 zawodników, 19 menedżerów, 21 nowych stadionów oraz flagi, banery i scenki rodzajowe na widowni.

Wprowadzono zarówno kilka nowych trybów, jak również te najbardziej popularne wśród graczy z poprzednich edycji serii. Wymienić można między innymi World Cup Tournament (tryb turniejowy MŚ), a także Captain Your Country (tryb kapitana) i Story of Qualifying/Finals (historia kwalifikacji i finałów).

*

Oryginalna wiadomość: Electronic Arts szykuje specjalne wydanie swojego symulatora piłki nożnej w związku z Mistrzostwami Świata w Brazylii - wynika z opublikowanego na Twitterze obrazka.

„The World Cup... #itsinyourhands” - napisano w serwisie społecznościowym z oficjalnego konta EA Sports. Całość podsumowano poniższym obrazkiem.

Co ciekawe, ilustracja w prawym górnym rogu wymienia jedynie dwie platformy sprzętowe: PlayStation 3 oraz Xbox 360, co może sugerować budżetowy charakter produkcji.

Możliwe, że 2014 FIFA World Cup Brazil będzie po prostu DLC do Fify 14. Roczpoczęcie prac nad tytułem potwierdzono już w październiku ubiegłego roku.

„Koncentrujemy się na największych markach i nowych licencjach, takich jak The Sims 4, EA Sports UFC, FIFA World Cup i Dragon Age: Inquisition” - mówił wtedy dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, podczas konferencji dla inwestorów.

EA posiada prawa do Pucharu Świata od 1997 roku, a licencję mistrzostw Europy przejęła trzy lata później. Ostatnia odsłona z tej serii - UEFA Euro 2012 - ukazała się jako cyfrowy dodatek do Fify 12.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami