Studio Vlambeer „rozważa” wydanie Nuclear Throne także na Xbox One

Twórcy dostali już devkity konsoli.

Niezależne studio Vlambeer po sukcesie w programie ID@Xbox zastanawia się na możliwością przeniesienia zręcznościowego Nuclear Throne także na konsolę Xbox One.

Nuclear Throne (znane pierwotnie jako Wasteland Kings) ukazało się w październiku w programie Early Access na Steamie, w wersji PC i Mac. W planach są jeszcze edycje PS4 i PS Vita.

Akcja rozgrywa się w zrujnowanym świecie, w którym mutanty walczą o władzę. Gracze wybierają rasę, walczą z niebezpiecznymi potworami, odkrywają sekrety i hodują nowe kończyny, wszystko w kilka minut. Po śmierci rozgrywkę musimy zaczynać od nowa, a poziomy są za każdym razem generowane losowo.

„Rozważamy Nuclear Throne, tak” - przyznał w rozmowie z Eurogamerem Rami Ismail, producent produkcji, zapytany o możliwość premiery na Xbox One.

Informacje są pochodną dzisiejszego ogłoszenia Microsoftu, w którym firma wymieniła szereg niezależnych deweloperów, którzy otrzymali zestawy producenckie Xbox One w ramach programu ID@Xbox.

Inicjatywę ogłoszono na targach Gamescom w sierpniu. Autorzy zatwierdzonych zgłoszeń otrzymują dwa zestawy producenckie konsoli oraz licencję na silnik Unity. Ismail jest jak na razie zadowolony z pomysłu Microsoftu.

„Bawimy się obecnie devkitami i dotychczas było to przyjemne doświadczenie” - przyznał. „Chris Charla [szef projektu ID@Xbox - dop. red.] i jego zespół bardzo się starają.”

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami