Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależna gra akcji Wasteland Kings zmienia nazwę na Nuclear Throne

AKTUALIZACJA: Gra dostępna na Steamie.

Aktualizacja: Nuclear Throne pojawiło się w programie Early Access na Steamie, w cenie 12 euro (ok. 50 zł). Wczesna wersja produkcji udostępnia cztery światy, siedmiu bohaterów, dwóch bossów i tony broni.

Zarobione pieniądze twórcy ze studia Vlambeer przeznaczą na przygotowanie między innymi dodatkowych światów, skórek dla postaci, efektów dźwiękowych.

*

Oryginalna wiadomość: Niezależna gra akcji z losowo generowanymi poziomami - Wasteland Kings - zmieniła nazwę na Nuclear Throne. Informację podał podczas Eurogamer Expo twórca produkcji ze studia Vlambeer, Rami Ismail.

Nuclear Throne

We wpisie na oficjalnym blogu deweloper dodał, że przyczyną zmiany tytułu jest „prośba” ze strony studia InXile Entertainment, obawiającego się zbyt dużego podobieństwa do Wasteland 2.

„Sami mieliśmy już sporo kłopotów z ludźmi korzystającymi z naszych licencji i rozumiemy, że rezygnacja z obrony własnej marki tylko ją osłabia” - napisał. „Zdajemy sobie sprawę, że obie gry mają podobne uniwersum i nazwy. InXile oczywiście postanowiło się z nami skontaktować.”

„Nie jesteśmy pewni, czy nazwy Wasteland Kings i Wasteland rzeczywiście jest tak łatwo pomylić, ale żadna ze stron nie chce marnować czasu i zajmować się takimi szczegółami.

Nuclear Throne ukaże się w IV kwartale tego roku na PC, PS4 i PS Vita. Akcja rozgrywa się w zrujnowanym świecie, w którym mutanty walczą o władzę. Gracze wybierają rasę, walczą z niebezpiecznymi potworami, odkrywają sekrety i hodują nowe kończyny, wszystko w kilka minut. Pierwsza wersja projektu powstała na imprezie Mojam, podczas której twórcy mają trzy dni na stworzenie gry. Vlambeer postanowiło rozwinąć swój pomysł.

Poniżej zapis rozmowy z Ramim Ismailem na Eurogamer Expo:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze