Microsoft obiecuje nowe gry na PC

„Mamy prawdopodobnie więcej projektów niż przez dziesięć lat działalności Microsoft Studios.”

Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Studios przyznał w wywiadzie z serwisem Shacknews, że jego firma „zagubiła się”, jeśli chodzi o gry na Windowsa. „Ale wracamy” - dodał.

- Mamy prawdopodobnie więcej projektów na Windows, niż przez dziesięć lat działalności Microsoft Studios - przyznał menedżer. - Na premierę Windows 8 przygotowaliśmy około 30 tytułów w Windows Store. Wiele z nich można opisać jako „lekkie” lub „dla niedzielnych graczy”... Ale teraz zaczynamy przyglądać się większym, kluczowym produkcjom.

Obecnie Microsoft skupia się oczywiście na premierze konsoli Xbox One, ale w przyszłości bardzo ważną rolę odegra dostęp do produktów na wielu platformach.

- Koncentrujemy się na wszystkich urządzeniach Microsoftu - mówił Spencer. - Takie mamy podejście. Jeśli spojrzymy na usługi typu Netflix czy Spotify - użytkownicy oczekują, że te aplikacje zadziałają na dowolnym sprzęcie. Podobnie będzie w przypadku niektórych gier. Wystarczy konto w Xbox Live, a tytuł zadziała na telefonie, konsoli czy komputerze z Windows.

Wydawca zapowiedział już, że strzelanka Titanfall zmierza na PC, Xboksa 360 i Xbox One. Podobnie będzie w przypadku Project Spark, który jest jednak ograniczony do Windows 8.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami