Electronic Arts zapewnia, że nie faworyzuje żadnego z producentów konsol

Pomimo ekskluzywnych umów na Titanfall i Fifę 14.

Pomimo podpisania kilku umów na wyłączność dla Xbox One, Electronic Arts zapewnia, że nie faworyzuje żadnego z producentów konsol.

Na czerwcowych targach E3 wydawca zapowiedział Titanfall od studia Respawn Entertainment, na PC, Xbox One i Xboksa 360. Natomiast na Gamescomie ogłoszono, że niektóre europejskie kraje otrzymają zestaw z konsolą i darmową kopią Fifa 14 oraz tryb FIFA Ultimate Legends z piłkarskimi legendami. Czasową ekskluzywnością objęto także Peggle 2 i Plants vs. Zombies: Garden Warfare.

bundle
Zestaw Xbox One i Fify 14

W rozmowie z serwisem GamesIndustry, Peter Moore z EA zapewnił, że firma nie faworyzuje Microsoftu, sugerując, że w przyszłości możemy spodziewać się podpisania podobnych umów z Sony.

- Od wielu lat współpracujemy z obiema firmami. Ogłoszenia na konferencji Microsoftu to tylko spojrzenie z jednej perspektywy - mówi Moore.

- Mamy wiele okazji do kooperacji z Sony czy PlayStation 4, działamy wspólnie od lat i może powinniśmy zacząć o tym mówić.

- Nie faworyzujemy jednej firmy, obie kochamy równie mocno. Dla rynku wydawniczego jest ważne, by obie odniosły sukces i myślę, że tak właśnie się stanie.

- Microsoft był bardzo agresywny w rozmowach z nami, tak samo zresztą jak Sony. Jesteśmy oczywiście potężnym wydawcą i dostarczamy wspaniałe produkty, które mogą zaoferować producentom sprzętu przewagę - obie firmy o to zabiegają.

David Rutter z EA Sports zaprzeczył na Gamescomie, żeby zestaw Fify z Xbox One był odpowiedzią na wysoką ceną sprzętu. Moore dodaje, że Microsoft chce najpewniej wzmocnić pozycję konsoli w Europie, gdzie przewagę ma PlayStation.

- Zwłaszcza w Europie Microsoft musi zmniejszyć przewagę PlayStation i to jest właśnie jeden ze sposobów, połączenie piłki nożnej i Europy - mówi menedżer.

- Podejrzewam, że tak samo jak Microsoft stara się rozbudować ofertę, tak samo Sony postara się osłodzić nieco zakup konsoli.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami