Twórcy z Irrational mówią o dodatku DLC do BioShock Infinite - Burial at Sea

Elizabeth nie będzie „Bookerem w spódnicy.”

Przedstawiciele studia Irrational Games ujawnili nowe szczegóły na temat drugiej części dodatku Burial at Sea, w którym wcielimy się w Elizabeth.

Nie jest jasne, jak Booker i Elizabeth znaleźli się w podwodnym mieście Rupture, ale para będzie pamiętała część przygód z Columbii.

- Liz z Rapture to kontynuacja Liz z Infinite - przyznała Amanda Jeffrey, zajmująca się projektem poziomów. - To nie jest nowe podejście w stylu: „Nie mamy pojęcia kim jest ta osoba.”

1
Elizabeth i Siostrzyczka - nowa grafika koncepcyjna z Burial at Sea

W pierwszej części Burial at Sea gramy jako Booker, w drugim odcinku w roli głównej jest już Elizabeth. Ken Levine zdradził w rozmowie z serwisem IGN, że zmianę perspektywy wywołuje specyficzne wydarzenie, choć nie chciał podawać szczegółów.

- Uważamy, że postawienie gracza w roli Elizabeth będzie czymś bardzo mocnym - mówi. - To nadal Elizabeth, ale ma osobowość. Zmieniła się. Mogę zdradzić, że fabuła toczy się po wydarzeniach z Infinite, a Elizabeth pamięta wszystkie wydarzenia i na pewno miało to na nią wpływ.

Irrational przyznało, że Elizabeth będzie mogła tworzyć Wyrwy, choć nie podjęto jeszcze decyzji, jak potężna będzie to umiejętność.

- Wciąż staramy się zdecydować, jak potężny będzie wpływ tworzenia Wyrw na rozgrywkę - tłumaczy Jeffrey. - Elizabeth będzie miała potężniejsze sposoby na interakcje ze środowiskiem niż w Infinite, ale to nie będzie coś w stylu: „Wcisnę przycisk i stworzę dla wszystkich szczęśliwe zakończenie!”

Ważnym aspektem DLC jest także fakt, że pomimo widoku z perspektywy pierwszej osoby, styl gry jak Elizabeth musi znacząco różnić się od bohatera Infinite.

- Liz znacząco różni się od Bookera. Gdybyśmy po prostu stworzyli Bookera w spódnicy, to byłaby zdrada wszystkich założeń Liz, gdyby nagle dostała wielkie mięśnie i biegała po okolicy z gigantycznym pistoletem - kontynuuje Jeffrey.

- Elizabeth musi raczej patrzeć z boku, omijać przeciwników, szukać alternatywnego podejścia. Czasami oznacza to kompletne ominięcie wroga, a czasami wykorzystanie jego własnej siły. Jest dużo sposobów na bardzie przemyślane i - obawiam się to powiedzieć - kobiece podejście do problemów. Elizabeth jest sprytna.

Pierwsza część Burial at Sea ukaże się pod koniec roku. Drugi odcinek - z Elizabeth w roli głównej - prawdopodobnie dopiero w 2014 roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami