Skip to main content

BioShock Infinite dostaje regularne aktualizacje - nikt nie wie, dlaczego

Już kilkanaście łatek.

BioShock Infinite we wrześniu ubiegłego roku zaczął regularnie otrzymywać aktualizacje. Gracze zastanawiają się, dlaczego produkcja z 2013 roku jest tak często „łatana”.

„Łatana” w cudzysłowie, ponieważ liczne patche nie przekładają się na żadne widoczne zmiany w słynnej produkcji studia Irrational Games.

Z danych Steama wynika, że do końca 2021 roku gra otrzymała aż siedem aktualizacji, a w obecnym roku tempo nie zwolniło. Wręcz odwrotnie - tylko w marcu zanotowano 13 zmian.

Zobacz na YouTube

Gracze są przekonani, że modyfikacje nie mogą być przypadkowe. Ci najbardziej optymistycznie nastawieni fani mówią o remasterze, który miałby zastąpić oryginał w sklepach - co brzmi dość kontrowersyjnie, choć nie byłoby posunięciem bez precedensu.

Druga teoria zakłada, że 2K Games pracuje nad własnym launcherem dla gier na PC, być może łączącym także produkcje Rockstara - który posiada już program tego typu.

Trzecia - najmniej ekscytująca, lecz chyba najbardziej wiarygodna - opcja mówi o konwersji na Steam Deck. Produkcja oficjalnie nie działa bowiem na nowym urządzeniu Valve, co wydaje się być sporym brakiem.

Read this next