Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy BioShock może być grą w stylu Destiny i The Division - sugeruje ogłoszenie o pracę

Z elementami "usługi".

2K Novato opublikowało ogłoszenie o pracę, z którego wynika, że deweloperzy pracują nad grą z elementami „usługi”, czyli tytułem w stylu Destiny i The Division. Według nieoficjalnych informacji sprzed ponad roku, studio odpowiada za kolejną odsłonę serii BioShock.

Ekipa poszukuje projektanta tak zwanego end-game - wspomnianym terminem określa się treści w produkcjach sieciowych dla wysokopoziomowych graczy i regularnie rozbudowywanych po premierze.

Pierwsze dwie części osadzone były w podwodnym Rapture

2K Novato w ogłoszeniu podkreśla, że niezapowiedziana gra położy nacisk na fabułę, oferując zamkniętą opowieść. Deweloperzy chcą jednak przygotować „żyjący” i rozwijany w przyszłości świat, w którym fani spędzą czas po ukończeniu głównego wątku, odkrywając dodatkowe historie i zadania. Nie zabraknie także systemu postępów.

Od potencjalnego kandydata wymaga się ponad pięcioletniego doświadczenia w tworzeniu produkcji wieloosobowych na PC i konsole - w tym mechanizmów angażujących użytkowników - na stanowisku starszego lub głównego projektanta.

W ostatniej odsłonie zmieniono miejsce akcji

Nowy pracownik musi mieć również w swoim dorobku co najmniej jeden wydany tytuł wysokobudżetowy z elementami end-game'u. Ponadto powinien rozumieć trendy wśród nastawionych na akcję gier FPP.

Warto zaznaczyć, że według informacji ujawnionych w ubiegłym roku przez Jasona Schreiera z Kotaku, to właśnie studio 2K Novato odpowiada za nową odsłonę BioShock. Nazwa robocza projektu to ponoć Parkside.

Oczywiście nie wiadomo, czy poszukiwany deweloper dołączy do zespołu pracującego nad kolejną część cyklu, ale jest to prawdopodobne, na co wskazuje wzmianka o nacisku na fabułę i wymóg znajomości gier FPP. Dodanie elementów sieciowych oznaczałoby rewolucję w serii.

Ostatnia odsłona to wydany w 2013 roku BioShock: Infinite, który przeniósł akcję z podwodnej utopii Rapture do Kolumbii - idealistycznego miasta zlokalizowanego w chmurach nad Ameryką.

Źródło: 2K Games

Następnie: Death Stranding w wersji PC pojawi się jednocześnie na Steamie i Epic Games Store

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze