Szef Sony zapewnia, że PlayStation 4 to przede wszystkim sprzęt do gier

„Formuła działała przy wcześniejszych premierach sprzętu, łącznie z PS3.”

Kazuo „Kaz” Hirai, szef Sony zapewnił na konferencji D11, że nowa konsola producenta to przede wszystkim sprzęt do gier.

1
Kaz Hirai ogląda konferencję Microsoftu

Informacje podaje serwis The Verge. Słowa Hiraia postrzegane są jako bezpośredni komentarz do poczynań Microsoftu, który podczas prezentacji Xbox One skupił się głównie na funkcjach multimedialnych konsoli oraz „TV TV TV”.

Szef Sony dodał, że koncentracja wysiłków na grach przyciągnie większą liczbę użytkowników bezpośrednio po premierze konsoli.

- Musimy zdać sobie sprawę, że PS4 to wspaniała konsola do gier, która przemówi do graczy - mówił. - Jeśli pominiemy tę część, nie uda nam się pozyskać początkowego zainteresowania konsolą. Taka formuła działała w naszym przypadku przy wcześniejszych premierach sprzętu, łącznie z PS3.

Tymczasem Microsoft zapewnia, że zasypie użytkowników informacjami o grach podczas targów E3. W pierwszym roku po premierze konsoli otrzymamy 15 tytułów na wyłączność, w tym 8 nowych serii.

Sony przyjęło odwrotną taktykę, a Hirai obiecuje, że funkcje niezwiązane z grami ujawni w późniejszym terminie. Verge sugeruje, że na targach E3 role się odwrócą - Microsoft zaprezentuje gry, a producent PS4 skoncentruje się na pozostałych możliwościach sprzętu.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami