Microsoft zainwestuje miliard dolarów w ekskluzywne tytuły na Xbox One

Don Mattrick: „To wspaniałe, innowacyjne hity”.

Serwis Official Xbox Magazine dowiedział się podczas rozmowy z Donem Mattrickiem i Philem Spencerem, że Microsoft zainwestuje około miliard dolarów w ekskluzywne tytuły na Xbox One.

Firma już podczas pierwszej prezentacji sprzętu ogłosiła, że na nowej konsoli ukaże się 15 ekskluzywnych gier, w tym 8 całkiem nowych serii.

- Przejrzeliśmy dokładnie nasz kalendarz premier, policzyliśmy wszystkie tytuły na wyłączność i wydawane pieniądze - mówi Mattrick. - Myślę, że ludzie nie doceniają, jak dużą ofensywę szykujemy.

- To wspaniałe, innowacyjne hity, tworzone przez specjalistów światowej klasy - dodaje.

Wiemy już o Forzie 5, nad którą pracuje studio Turn 10. Nowy projekt - Quantum Break - ogłosiło także Remedy. Crytek odpowiada za „wspomagane Kinectem” Ryse.

Nieoficjalnie informacje mówią o nowym projekcie Lionhead, które ostatnio zatrudniło Johna Needhama, specjalistę od gier MMO. Rare odświeża jedną ze swoich „historycznych” serii, a Black Tusk Studios zajmuje się grą akcji, która rzuci wyzwanie Halo i Gears of War.

Więcej informacji poznamy 10 czerwca, na targach E3. Microsoft zaplanował swoją konferencję na godzinę 18:30 polskiego czasu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami