Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wrócimy do Rzymu? Crytek pyta o Ryse: Son of Rome

Per aspera ad astra.

Crytek w ostatnich latach nie rozpieszcza swoich fanów. Niemieckie studio pracuje co prawda nad nowymi grami, ale od dawna nie mieliśmy okazji zanurzyć się w żadnym wykreowanym przez nich świecie. Możliwe jednak, że twórcy rozważają powrót do starożytnego Rzymu.

Sugeruje to niedawny post opublikowany na oficjalnym Twitterze studia. Na pierwszy rzut wpis nie zdradza zbyt wiele, ponieważ twórcy pytają tylko internautów o to, jak wspominają Ryse: Son of Rome oraz wędrówkę Mariusa Titusa, ale możliwe, że chodzi o coś więcej, zwłaszcza, że gra będzie obchodzić w tym roku swoje dziesięciolecie.

Pogłoski o pewnym projekcie związanym z osadzoną w czasach Imperium Rzymskiego marką krążą po sieci już od dobrych paru lat. Oficjalnie nadal nic nie wiadomo, jednak istnieje spora szansa, że Niemcy coś szykują i może jeszcze tego lata usłyszymy jakieś zapowiedzi. Pytanie o grę również pojawiło się dość niespodziewanie i trudno uwierzyć, że stało się tak bez powodu.

Wiemy, że Crytek pracuje obecnie nad Crysis 4, które zapowiedziano w styczniu ubiegłego roku, natomiast nowa gra z serii Ryse pozostaje jedynie w sferze domysłów. Możliwe, że twórcy postanowili przypomnieć o serii krótkim wpisem, ponieważ w tajemnicy szykują nowy projekt. Patrząc na to, co miało miejsce w przypadku serii Crysis, możemy podejrzewać, że najpierw wydany zostanie remaster, a następnie być może doczekamy się sequela.

Ryse: Son of Rome to trzecioosobowa gra akcji opowiadająca losy rzymskiego centuriona Mariusa. Gra ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i była jedną z najbardziej imponujących technicznie produkcji 2013 roku (choć nie było idealnie). To przyjemna produkcja o przyzwoitej fabule, która krytykowana była przede wszystkim za nieco dziwny system walki i zbyt prostą rozgrywkę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze