Diablo III działa na konsolach, ale tylko jako eksperyment

Blizzard bada możliwości sprzętu.

Rob Pardo, producent w Blizzard Entertainment poinformował w wywiadzie z serwisem Polygon, że firma pracuje nad Diablo III w wersji na konsole.

„Wciąż badamy taką możliwość. Gra działa na konsoli bez większych problemów” - mówił Pardo. ”Mamy nadzieję, że uda nam się ulepszyć wersję testową, by stała się oficjalnym projektem. Nie jesteśmy jeszcze gotowi by oficjalnie o tym rozmawiać, ale w obecnym stanie wygląda to całkiem fajnie” - dodał.

Podobną opinię wyraził główny projektant Diablo III. Jay Wilson stwierdził, że studio planuje dalszy rozwój gry i bada możliwości wydania tytułu na konsolach. Żaden z rozmówców serwisu Polygon nie zdradził, czy chodzi o sprzęt Microsoftu, czy Sony.

„Cały zespół pracuje nad następna wielką rzeczą w serii Diablo. Sporo informacji pokaże się w przyszłym roku” - dodał Wilson.

Projektant ma zapewne na myśli pierwsze rozszerzenie do Diablo III, zapowiedziane w listopadzie tego roku na konferencji dla inwestorów. Blizzard regularnie wypuszcza także darmowe łatki, które rozbudowują rozgrywkę. W jednym z kolejnych patchy planuje się wprowadzenie trybu Player vs Player, który pozwoli na walkę pomiędzy graczami.

Diablo III miało premierę w maju tego roku i zostało ciepło przyjęte przez graczy. W samej Polsce sprzedano ponad 160 tys. egzemplarzy.

article1
W przerwach na siekanie demonów możemy podziwiać widoki

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami