Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chińskie studio oskarżane o kradzież kodu Ark kontratakuje i składa pozew

Chce, by spór rozstrzygnął sąd.

Myth of Empires to chińska gra, której twórcy oskarżani są o skopiowanie kodu Ark: Survival Evolved. Teraz deweloperzy pozywają autorów drugiej z wymienionych produkcji.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Popularny tytuł od pochodzącego z Chin studia Angela Games usunięto ze Steama, po tym, jak odpowiedzialny za wspomniane Ark zespół Wildcard zarzucił ekipie z Państwa Środka kradzież plików i sklonowanie mechanik rozgrywki.

Twórcy Myth of Empires złożyli do sądu w Kalifornii pozew, w którym domagają się rozstrzygnięcia, czy deweloperzy faktycznie naruszyli prawa autorskie lub dokonali kradzieży tajemnic handlowych. Żądają też odszkodowania od autorów Ark: Survival Evolved i wydawcy gry - Snail Games.

Prawnicy Angela Games twierdzą, że przedstawione w skierowanym do Valve liście zarzuty jakoby chińska ekipa stworzyła własną produkcję, korzystając z pozyskanego bezprawnie kodu są nieprawdziwe.

Studio uważa, że dostarczone właścicielowi Steama dowody „w mylący sposób prezentują nieuporządkowaną i bardzo małą listę nazw, które istnieją w kodzie źródłowym Myth of Empires i są niezwiązane z oprogramowaniem faktycznie napędzającym grę” i mechaniki rozgrywki, jakie miano skopiować.

Przypomnijmy: według twórców Ark: Survival Evolved kradzieży plików dokonał założyciel zespołu z Państwa Środka, będący jednocześnie byłym pracownikiem chińskiego oddziału Snail Games.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

ARK: Survival Evolved

Android, iOS, PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze