Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chińskie studio oskarżane o kradzież kodu Ark kontratakuje i składa pozew

Chce, by spór rozstrzygnął sąd.

Myth of Empires to chińska gra, której twórcy oskarżani są o skopiowanie kodu Ark: Survival Evolved. Teraz deweloperzy pozywają autorów drugiej z wymienionych produkcji.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Popularny tytuł od pochodzącego z Chin studia Angela Games usunięto ze Steama, po tym, jak odpowiedzialny za wspomniane Ark zespół Wildcard zarzucił ekipie z Państwa Środka kradzież plików i sklonowanie mechanik rozgrywki.

Twórcy Myth of Empires złożyli do sądu w Kalifornii pozew, w którym domagają się rozstrzygnięcia, czy deweloperzy faktycznie naruszyli prawa autorskie lub dokonali kradzieży tajemnic handlowych. Żądają też odszkodowania od autorów Ark: Survival Evolved i wydawcy gry - Snail Games.

Prawnicy Angela Games twierdzą, że przedstawione w skierowanym do Valve liście zarzuty jakoby chińska ekipa stworzyła własną produkcję, korzystając z pozyskanego bezprawnie kodu są nieprawdziwe.

Studio uważa, że dostarczone właścicielowi Steama dowody „w mylący sposób prezentują nieuporządkowaną i bardzo małą listę nazw, które istnieją w kodzie źródłowym Myth of Empires i są niezwiązane z oprogramowaniem faktycznie napędzającym grę” i mechaniki rozgrywki, jakie miano skopiować.

Przypomnijmy: według twórców Ark: Survival Evolved kradzieży plików dokonał założyciel zespołu z Państwa Środka, będący jednocześnie byłym pracownikiem chińskiego oddziału Snail Games.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły