Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arabia Saudyjska jako pierwsza wydała zgodę na kupno Activision przez Microsoft

Brak zastrzeżeń.

Od jakiegoś czasu Microsoft walczy o zgody na przejęcie Activision Blizzard. Mimo sprzeciwu Sony, wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku. Arabia Saudyjska jako pierwsza wydała właśnie pozwolenie na dokończenie transakcji.

Poinformował o tym Generalny Urząd ds. Konkurencji w Arabii Saudyjskiej:

Generalny Urząd ds. Konkurencji oświadcza, że nie ma zastrzeżeń do zakończenia procesu koncentracji gospodarczej pomiędzy Korporacją Microsoft a Korporacją Activision Blizzard”.

Wiadomość przekazał dalej znany i sprawdzony informator specjalizujący się w tematach związanych z Microsoftem i Xbox Game Studios, Klobrille.

Przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft jest od dłuższego czasu przedmiotem wnikliwych analiz urzędników na całym świecie. Organy regulacyjne badają kwestię wpływu takiej transakcji na rynek i sprawdzają, czy nie narusza ona prawa antymonopolowego. Większość z nich powinno wydać opinie i zezwolenia do końca września.

Jak dotąd, transakcja spotyka się z zaciekłym oporem Sony, które robi wszystko, by ją zablokować. Obie firmy przepychają się w oskarżeniach, jednak zdaniem niektórych analityków rynkowych, nie ma poważnych przesłanek do zablokowania transakcji i powinna ona zostać sfinalizowana w ciągu roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze