Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Game Pass może mieć 100 milionów abonentów po fuzji Microsoftu z Activison Blizzard

Twierdzi znany analityk.

Znany analityk branży gier, Michael Patcher, w ubiegłym tygodniu wystąpił w programie na żywo Yahoo Finance Live. Głównym tematem rozmowy były wyniki finansowe przedstawione niedawno przez Activision-Blizzard oraz skutki ewentualnej fuzji tej firmy z Microsoftem.

Najważniejszym wnioskiem, do jakiego doszedł analityk, jest szacowany przez niego wzrost liczby aktywnych subskrybentów abonamentu Game Pass z obecnych 25 milionów do około 100 milionów.

- [Microsoft – dop. red.] kupił Bethesdę, która jest ogromnym studiem, a teraz kupują Activision. Po wszystkim [Microsoft] stanie się czwartym co do wielkości wydawcą gier w USA. Będą więc gigantyczni i znajdą się w pozycji, by faktycznie utrzymać swoją usługę - powiedział Patcher.

- Ich wizja przyszłości brzmi: wyeliminujmy konsole. Korzystajmy z chmury i dostarczajmy gry na dowolne ekrany. Potencjalny rynek to 3,5 miliarda ludzi. Nie sądzę, że zdobędą aż tak wielu subskrybentów, ale czy wzrosną z 25 milionów do 100 milionów? Tak.

Zdaniem analityka, transakcja Microsoft – Activision Blizzard zakończy się przed końcem tego roku, o ile Federalna Komisja Handlu nie postanowi zakwestionować umowy. Uważa on jednak, że Komisja nie ma do tego żadnych prawnych podstaw.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze