Skip to main content

Apex Legends - sezon 1 i przepustka bojowa: jak kupić, cena, nagrody

Najważniejsze informacje.

Pierwszy sezon Apex Legends - o nazwie Dzikie Kresy - już się rozpoczął, a wraz z nim do gry trafiła przepustka bojowa. To rozwiązanie na wzór karnetu bojowego z Fortnite.

Gracze mogą otrzymać nawet 100 nagród przepustki bojowej: od skórek postaci i broni, przez kredyty, aż po pakiety z losowymi przedmiotami. Liczba bonusów zależy od zdobytego poziomu karnetu.

Wszystkie najważniejsze szczegóły, dotyczące pierwszego sezonu oraz przepustki bojowej, znajdziesz poniżej. Na tej stronie opisaliśmy też plan rozwoju gry na 2019 rok.

Przepustka bojowa Apex Legends - jak działa

Jeżeli nie jest ci obcy karnet bojowy z Fortnite, prawdopodobnie szybko zrozumiesz przepustkę bojową z Apex Legends - zasada działania jest niemal identyczna.

Przepustka bojowa trwa tyle, co pierwszy sezon (nazwany Dzikie Kresy). Karnet jest właściwie częścią sezonu, bo ten składa się z dwóch składowych: przepustki i nowej Legendy, Octane.

Niektóre bonusy z pierwszego sezonu może zdobyć każdy. Natomiast dla nabywców przepustki bojowej przygotowano nagrody premium. Jedną nagrodę otrzymamy za każdy zdobyty poziom przepustki - aż do 100. Aby awansować, należy zdobywać punkty doświadczenia.

Należy tutaj zaznaczyć, że poziom przepustki bojowej to nie to samo, co poziom postaci. Awans na dwóch płaszczyznach odbywa się niezależnie.

Aby szybko zdobywać doświadczenie przepustki bojowej, należy po prostu brać udział w meczach, czyli grać jak najwięcej.

Wraz z Dzikimi Kresami, do gry trafia nowa postać - Octane. Są też tematyczne skórki dla postaci, stworzone jednak w podobnej estetyce, co pozostałe skiny.

Rodzaje przepustki i nagrody 1 sezonu Apex Legends

Są trzy sposoby na wzięcie udziału w pierwszym sezonie:

 • granie za darmo
 • kupno przepustki bojowej
 • kupno pakietu przepustki bojowej

Oto opis wszystkich rodzajów przepustek:

 • Nagrody darmowe - możesz awansować poziom przepustki, ale będziesz miał dostęp tylko do darmowych nagród, wyłącznie wtedy, kiedy osiągniesz odpowiedni poziom. Na 48 poziomie otrzymasz jedną legendarną skórkę. Pozostałe nagrody to 5 pakietów Apex i 18 statystyk do śledzenia.
 • Przepustka bojowa - kosztuje 950 monet Apex (w sklepie zdobędziesz1000 monet za 40 zł). Standardowa przepustka odblokowuje dostęp do 100 nagród, ale wciąż trzeba je zdobyć, awansując (jeden przedmiot za poziom). W tym przypadku także otrzymamy darmowe nagrody, opisane w poprzednim punkcie.
 • Pakiet przepustki bojowej - kosztuje 2,800 monet Apex (w sklepie zdobędziesz 4,350 monet za 160 zł) i odblokowuje 25 kolejnych poziomów przepustki - niezależnie od twoich aktualnych osiągnięć. Możesz więc, przykładowo, na poziomie 75 przeskoczyć do 100, lub na samym starcie rozpocząć od 25.

Przepustki można kupić tylko w sklepie wewnętrznym gry, za monety Apex - nie udaj więc żadnym zewnętrznym sprzedawcom i aukcjom. Awansując poziom przepustki, co jakiś czas otrzymasz w nagrodę monety. Dobra wiadomość jest taka, że wirtualnej waluty z nagród wystarczy do kupienia przepustki w kolejnym sezonie - jeżeli będziesz grał odpowiednio dużo.

Oznacza to, że jeżeli będziesz wytrwały, jedyną przepustką, którą będziesz musiał kupić za realne pieniądze, jest ta z pierwszego sezonu. Resztę nabędziesz za nagrody za rozgrywkę.

Pamiętaj też, że poziomy przepustki zdobywasz cały czas - niezależnie od tego, czy kupiłeś przepustkę, czy nie. Dzięki temu możesz przykładowo osiągnąć 30 poziom, a dopiero potem nabyć karnet - w takim przypadku otrzymasz wszystkie nagrody, które ci się należą. Wystarczy więc kupić przepustkę przed upływem końca 1 sezonu.

Warto też wiedzieć, że nagrody przepustki są ekskluzywne, to znaczy nie można ich otrzymać w żaden inny sposób.

Apex Legends - plany sezonów na 2019 rok

Studio Respawn Entertainment opublikowało infografikę, na której widoczne są plany na najbliższą przyszłość gry.

Poniżej wszystkie szczegóły:

 • w 2019 roku pojawią się 4 sezony
 • każdy sezon potrwa 3 miesiące
 • każdy sezon zaoferuje przepustkę, nowe Legendy, bronie oraz łup

Daty rozpoczęcia poszczególnych sezonów i pojawiania się kolejnych przepustek bojowych (z każdym sezonem do nabycia dostępna będzie nowa przepustka):

 • Sezon pierwszy rozpoczął się w marcu
 • Sezon drugi rozpocznie się w czerwcu
 • Sezon trzeci rozpocznie się we wrześniu
 • Sezon czwarty rozpocznie się w grudniu

Read this next