Skip to main content

Apex Legends - najlepsze postacie dla początkujących

Jaką postać wybrać na początku?

Apex Legends wprowadza do gatunku battle royale powiew świeżości chociażby w postaci bohaterów, którzy różnią się między sobą umiejętnościami. Opanowanie ich wszystkich może zająć nieco czasu, dlatego też postanowiliśmy wybrać trzy postacie idealne na początek przygody z Apex Legends.

Z poniższego poradnika dowiesz się, jakie są najlepsze postacie dla początkujących graczy, jakie posiadają umiejętności i jak wykorzystywać je podczas walki.


Bangalore - zawodowy żołnierz

Bangalore to rasowy żołnierz, którego miejsce znajduje się zawsze w środku walki. To świetna propozycja dla początkujących graczy, lubiących agresywny styl gry.

Pasywna umiejętność Bangalore przyspiesza postać za każdym razem, gdy podczas sprintu ktoś zacznie do niej strzelać. Wbrew temu, co głosi oficjalny opis umiejętności, Bangalore nie musi odnieść obrażeń, by aktywować bonusową szybkość. Wystarczy, że kule przelecą blisko niej.

  • Umiejętność ta pozwala sprawnie zmieniać pozycję na polu walki i flankować przeciwników.
  • Pomaga też w ucieczce przed większą grupą przeciwników.
  • Świetnie uzupełnia się z umiejętnością taktyczną, która polega na wystrzeleniu granatów dymnych, tworzących ścianę dymu, skutecznie ograniczającą widoczność.

Granat dymny można stosować do bezpiecznego wycofywania się z walki. Może też służyć jako wsparcie dla powalonych członków drużyny. W kłębach dymu możliwa jest w miarę bezpieczna reanimacja.

Wyrzutnia dymu stanowi też świetne narzędzie ofensywne. Jeżeli widzimy przed sobą grupę przeciwników, warto wystrzelić w ich kierunku granat dymny. Wróg prawdopodobnie pomyśli, że próbujemy się wycofać. W tym czasie sami obiegamy chmurę od flanki i atakujemy zaskoczonych przeciwników.

Granat dymny można wykorzystać w defensywie i ofensywie

Granat dymny można ponadto wykorzystywać w połączeniu z legendarnymi (złotymi) celownikami, które podświetlają przeciwników znajdujących się w polu widzenia. W takim przypadku wystarczy wystrzelić dym we wroga, ograniczając jego widoczność. Sami, dzięki celownikowi, będziemy widzieć jego kontury, co ułatwi ostrzał.

Bangalore dysponuje też potężną umiejętnością specjalną, spuszczającą ostrzał artyleryjski na pole bitwy. Jest on szczególnie skuteczny, gdy drużyna przeciwnika jest skupiona w jednym miejscu. Należy jednak uważać - spadające rakiety mogą zadać obrażenia także nam.

Grając Bangalore warto korzystać z PM-ów i karabinów szturmowych. Przydają się też bronie do walki na bliższy dystans - np. strzelby. Umiejętne wykorzystanie zdolności pasywnej i wyrzutni dymu potrafi dać zadowalające efekty.


Gibraltar - pancerna forteca

Osoby preferujące defensywny styl gry swoją przygodę z Apex Legends powinni rozpocząć od Gibraltara. Jego umiejętność pasywna tworzy tarczę balistyczną za każdym razem, gdy korzystamy z celownika.

Jest ona pomocna szczególnie podczas wymiany ognia na dłuższym dystansie lub korzystania z okien. Świetnie sprawdza się też do szturmowania wrogich pozycji w ciasnych pomieszczeniach. W takim przypadku Gibraltar zawsze powinien biec jako pierwszy.

Gibraltar świetnie spisuje się jako wsparcie kompanów. Wszystko dzięki kopule ochronnej, która na 15 sekund tworzy osłonę absorbującą wszystkie ataki. Umiejętność ta jest przydatna, gdy chcemy osłonić naszych towarzyszy przed wrogimi atakami. Świetnie sprawdza się np. do reanimacji członków drużyny.

Tarcza Gibraltara daje mu dodatkową osłonę podczas wymiany ognia
  • Kopuła działa w dwie strony - blokuje wszystkie ataki z zewnątrz, jak również uniemożliwia strzelanie poza nią.
  • Należy pamiętać, że osłona nie blokuje przeciwników.
  • Wróg może w każdej chwili wbiec w kopułę, by szybko się z nami rozprawić.
  • Widząc jednak, z której strony nadciąga, można się przygotować na zadanie mu dużych obrażeń.

Umiejętność specjalna zsyła natomiast na przeciwników ostrzał moździerzowy. Możemy z niej korzystać zarówno w defensywie, gdy wróg próbuje szturmować naszą pozycję, jak i w ofensywie, gdy chcemy wykurzyć przeciwników zza osłon.

Kopuła chroni przed atakami z zewnątrz

Należy pamiętać, że ostrzał moździerzowy może zranić nas samych, ale członków naszej drużyny już nie. Może zatem służyć jako ratunek dla osaczonych kompanów. Sam nalot trwa mniej więcej tyle samo, co kopuła ochronna, więc możemy jej użyć, by osłonić się przed własnymi rakietami.

Podczas gry Gibraltarem warto kontrolować pozycję innych członków drużyny i aktywnie wspierać ich w walce. Odpowiednio wykorzystana osłona czy ostrzał moździerzowy potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Ze względu na umiejętność pasywną, grając Gibraltarem warto korzystać z broni snajperskiej i ciężkich karabinów maszynowych, które zadają duże obrażenia na większym dystansie.


Lifeline - medyk bojowy

Ostatnią postacią odpowiednią dla początkujących graczy jest Lifeline, którą można przyrównać do klasy medyka z innych gier. Umiejętność pasywna pozwala jej szybciej opatrywać powalonych sojuszników, tworząc przy tym specjalną osłonę.

Bariera ochronna sprawia, że reanimację można rozpocząć nawet w środku walki. Lifeline używa też wszystkich przedmiotów leczących o 25% szybciej.

  • Zdolność taktyczna przywołuje natomiast specjalnego drona leczącego, który przez pewien czas leczy znajdujących się w pobliżu członków drużyny.
  • Umiejętność ta świetnie sprawdza się w duecie z kopułą ochronną rzuconą przez Gibraltara.
  • Należy jej używać po zakończonej walce lub przebywając za osłoną, gdyż drona można w łatwy sposób zniszczyć.
Dron leczniczy powinien być używany po każdej walce

Umiejętność specjalna zapewnia zrzut zaopatrzenia, który zawiera sprzęt wysokiej jakości, do wykorzystania nie tylko przez Lifeline, ale również innych członków drużyny. Warto jednak pamiętać, że przyzwanie zrzutu zdradzi naszą pozycję innym drużynom przebywającym w pobliżu.

Zrzut zaopatrzenia to świetny sposób na uzupełnienie ekwipunku

Jako Lifeline praktycznie nigdy nie brakuje nam punktów życia, ponieważ w dowolnym momencie możemy skorzystać z drona leczącego. Postać świetnie sprawdza się jako wsparcie dla reszty drużyny i właśnie w taki sposób powinniśmy nią grać, korzystając z PM-ów i karabinów szturmowych, skutecznych na krótkim i średnim dystansie.


Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Read this next