Skip to main content

Apex Legends - gdzie lądować, najlepsze miejsca i łup

Gdzie znaleźć najlepszy łup i gdzie lądować na początku rundy.

W grach z gatunku battle royale wybór odpowiedniego miejsca do lądowania to często być albo nie być. Nie inaczej jest w przypadku Apex Legends. W poniższym poradniku wyjaśniamy, w które miejsca warto latać, by znaleźć najlepszy łup.


Strefa ognia

Na początku każdej gry na mapie zaznaczona jest strefa ognia. To lokacja, w której istnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia wysokopoziomowych przedmiotów, a także w pełni ulepszonej broni. Jej umiejscowienie jest losowe i zmienia się wraz z każdą kolejną grą.

Decydując się na skok w to miejsce należy pamiętać, że prawdopodobnie napotkamy tam wielu przeciwników wiedzionych perspektywą lepszego łupu. Trzeba być przygotowanym na szybkie i intensywne starcia. Wizyta w strefie ognia jest zatem ryzykowna, jednak może nas wynagrodzić wysokopoziomowym ekwipunkiem.

Przykład oznaczenia strefy ognia

Najlepsze miejsca lądowania w Apex Legends

W Apex Legends istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć dobry łup. Należy pamiętać, że im bliżej początkowej linii lotu samolotu wylądujemy, tym większe prawdopodobieństwo trafienia na innych graczy.

Niekiedy warto zaplanować dalszy skok, by móc w spokoju przeczesać lokację i wraz z drużyną zgarnąć cały łup. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których warto wylądować.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

1. Nadajnik

Zlokalizowany w północno-wschodniej części mapy nadajnik jest dobrym miejscem na start. Nie powinniśmy tu spotkać zbyt wielu przeciwników, pod warunkiem, że linia lotu nie przebiega zaraz obok. Zazwyczaj można tu znaleźć przyzwoity łup, a następnie wyruszyć w stronę artylerii lub bagien.


2. Artyleria

Artyleria w północnej części mapy to miejscówka z dużymi hangarami i masą innych budynków. Można tu znaleźć łup, którego z powodzeniem wystarczy dla całej drużyny.

Jeżeli linia samolotu nie przebiega zbyt blisko artylerii, nie powinno tu być wielu przeciwników. To świetna miejscówka, z której można wyruszyć np. na kaskady.


3. Targ

Targ to niewielka lokacja, ale obfita w ekwipunek. Zazwyczaj ląduje tu wielu przeciwników, dlatego należy się przygotować na walkę w zamkniętych pomieszczeniach, przedzielonych dużą, otwartą przestrzenią. Znalezionego łupu wystarczy dla całej drużyny.

Targ znajduje się niemal w centrum mapy, przez co zawsze jest w miarę blisko do kolejnej strefy. Można się z niego udać np. na mosty.


4. Bagna

Wiele pojedynczych chatek umieszczonych nie tylko na drzewach to wizytówka bagien. Zazwyczaj można tu znaleźć sporo wyposażenia oraz niewielu przeciwników. Problematyczne może być jednak umiejscowienie na wschodzie.

Jeżeli strefa nie ułoży się po naszej myśli, czeka nas daleki spacer. Z bagien można się udać w stronę podmokłych terenów lub tamy i Repulsora.


5. Statek z zaopatrzeniem

Statek z zaopatrzeniem gwarantuje nam łupy najwyższej jakości. Zazwyczaj jest jednak okupowany przez wiele drużyn, więc należy się nastawić na intensywne starcia. Jego lokalizacja nie jest stała - zawsze zmierza do jednego z kilku punktów lądowań.

Aby mieć szansę na podniesienie ekwipunku przed innymi, trzeba do niego dotrzeć, gdy jeszcze znajduje się w powietrzu.


6. Kopuła gromu

Kopuła gromu to miejsce dla osób, które w początkowej fazie gry wolą unikać spotkań z przeciwnikami. Ląduje tu niewielu graczy, a łupów powinno wystarczyć dla całej drużyny. Po przeczesaniu lokacji można się udać do Miasta Czaszek, gdzie prawdopodobnie spotkamy pierwsze wrogie oddziały.


7. Stacja uzdatniania wody

W zlokalizowanej na południu stacji uzdatniania wody znaleźć można wiele średnio- i wysokopoziomowych przedmiotów. Miejscówka posiada spory, dwupoziomowy budynek, po którym trzeba się nieco nabiegać.

Minusem tej lokalizacji jest konieczność przemierzenia otwartej przestrzeni, by przedostać się gdziekolwiek indziej.


8. Repulsor

Wysokie prawdopodobieństwo znalezienia dobrego łupu istnieje też w Repulsorze. Lokacja ta składa się z wielu budynków.

Zazwyczaj ląduje tu sporo drużyn, więc należy nastawić się na walkę lub skorzystać ze znajdujących się poniżej tuneli, w których również znajdziemy sporo przedmiotów. Podziemnym tunelem można bezpiecznie przedostać się na na tamę.


Spis treści: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Read this next