Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Andor - kiedy drugi sezon: potencjalna data premiery

Co wiemy o kontynuacji.

„Andor” to czwarty aktorski serial ze świata Gwiezdnych Wojen, dostępmny na Disney Plus. Opowiada on o początkach rebelianckiej kariery Cassiana Andora, jednego ze zdobywców planów Gwiazdy Śmierci. W tym miejscu zbieramy wszystkie informacje o nadchodzącym 2. sezonie.

„Andor” od początku zapowiadany był jako produkcja licząca sobie dwa sezony. Pewne jest więc, że drugi sezon się ukaże, a także będzie on stanowił zwieńczenie serialu. Zdjęcia do produkcji już się rozpoczęły, a ich koniec zaplanowany jest na sierpień 2023 roku. Według słów showrunnera, Tony'ego Gillroya, jest to ściśle zaplanowany proces, którego nie można przyspieszyć.

Drugi sezon zobaczymy najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2024 roku, lecz nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery. Wiemy, że produkcja ma liczyć 12 odcinków. Wzorem innych seriali na platformie Disney+, odcinki najpewniej będą się ukazywać z tygodnia na tydzień.

To już pewne - znany z "Łotra 1" droid K2-SO pojawi się w 2. sezonie

Podobnie jak w przypadku 1. sezonu, serial będzie podzielony na mniejsze, 3-odcinkowe bloki, stanowiące odrębne, zamknięte historie, które spaja postać głównego bohatera. Showrunner Tony Gillroy zdradził, że historia zostanie rozłożona na 4 lata, każdy blok będzie ukazywał wydarzenia dziejące się na przestrzeni jednego roku. Pomiędzy wydarzeniami z 1. i 2. sezonu również ma minąć rok.

Serial ma zakończyć się niedługo przed wydarzeniami ukazanymi w filmie „Łotr 1”, którego to „Andor” jest prequelem. Informacja ta stanowi potwierdzenie, że 2. sezon będzie definitywnym końcem serialu, ponieważ wspomniany film domyka historię tytułowego bohatera.

W obsadzie ponownie zobaczymy Diego Lunę, Stellana Skarsgårda, Genevieve O'Reily, Foresta Whitakera, Faye Marsay, Denise Gough, Adrię Arjonę oraz Kyle'a Sollera. Gillroy zdradził, że pojawi się też znany z „Łotra 1” robot K2-SO, któremu głosu użyczył Alan Tudyk. Nie wiemy jeszcze, czy w serialu pojawią się inni członkowie drużyny ukazanej w filmie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Andor

TV show

Star Wars

Video Game

Related topics
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze