Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Akcje Nintendo notowane w Japonii najniżej od dwóch lat

Firma nie dostała się do indeksu Nikkei 225.

Nintendo nie zostało dodane do największego indeksu na giełdzie w Japonii - Nikkei 225. Inwestorzy odpowiedzieli negatywnie na te informacje, a akcje producenta i wydawcy spadły o ponad 8 procent, do poziomu najniższego od dwóch lat.

Wcześniej inwestorzy chętnie kupowali papiery wartościowe, spodziewając się, że firma z Kyoto stanie się częścią Nikkei 225 po corocznym przeglądzie spółek - notowania wzrosły o 31 procent.

„Pierwsze informacje wskazują, że kluczowe tytuły Nintendo nie wpłynęły korzystnie na sprzedaż Wii U, a wsparcie ze strony zewnętrznych producentów nie wygląda obiecująco” - komentuje analityk Jay Defibaugh, cytowany przez serwis Bloomberg.

„Wartość najpopularniejszych marek Nintendo może się zmniejszać, gdy młodsza generacja przesiada się na granie na urządzeniach moblibnych” - dodał.

Aby odwrócić negatywny trend, w ubiegłym miesiącu producent ogłosił obniżenie ceny Wii U w Stanach Zjednoczonych, zapowiedziano także nową konsolę przenośną - Nintendo 2DS.

Nintendo 2DS skierowane jest do najmłodszych graczy
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze