Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo zapowiedziało konsolę 2DS

Tańsza wersja 3DS, bez efektu 3D.

Jeszcze przed końcem roku, Nintendo wprowadzi na rynek nową konsolę przenośną - Nintendo 2DS będzie dostępne w sprzedaży w październiku - informuje Kotaku.

Konsola będzie kompatybilna ze wszystkimi tytułami dostępnymi na urządzenia DS oraz 3DS, jej ekrany będą wielkości tych z oryginalnej wersji 3DS-a. Górny ekran nie będzie jednak oferował efektu 3D, choć system pozwoli na wykonywanie trójwymiarowych zdjęć.

Nowy model ma być tańszą wersją Nintendo 3DS. Jego cena wyniesie 129 dolarów, czyli ok. 412 zł. Nie znamy jeszcze ceny dla rynku europejskiego, chociaż niemal pewne jest, że wyniesie 129 euro, a więc ok. 549 zł. Obecna cena podstawowego modelu 3DS to 159 euro.

Kształt konsoli wydaje się największą modyfikacją - to jednolity, kwadratowy blok. Poniżej znajdziecie oficjalne wideo prezentujące Nintendo 2DS.

Przy okazji zapowiedzi nowego urządzenia, przedstawiciele Nintendo poinformowali również o obniżce ceny Wii U. Od 20 września, cena konsoli zmniejszona zostanie z 349 do 299 dolarów. Nie wiadomo jednak, czy podobne zmiany wprowadzone zostaną również w Europie.

Sytuacja na polskim rynku jest specyficzna na tle państw zachodnio-europejskich. W niektórych sklepach internetowych, najtańszą wersję Wii U można nabyć w naszym kraju już za niecałe 1000 zł. Nintendo nie jest bowiem oficjalnie obecne w Polsce - w lutym 2013 roku, firma Stadlbauer oficjalnie przestała dystrybuować produkty tej firmy nad Wisłą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze