Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AGDQ - rusza kolejna edycja maratonu szybkiego przechodzenia gier

W celach charytatywnych.

Dzisiaj o godzinie 17:30 czasu polskiego rozpocznie się kolejna edycja corocznej imprezy Awesome Games Done Quick. Podczas wydarzenia gracze starają się przejść wybrane tytuły w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie zbierane są pieniądze na cele charytatywne.

Fundusze zostaną przekazane fundacji Prevent Cancer, która zajmuje się wczesnym wykrywaniem i zapobieganiem chorobom nowotworowym. W sześcioletniej historii akcji, udało się zgromadzić ponad 8 milionów dolarów.

Dzisiaj zobaczymy między innymi Borderlands 2 w trybie kooperacji

Akcja potrwa przez najbliższy tydzień - do 15 stycznia. Wszystkie odbywające się w ramach wydarzenia maratony będą transmitowane w serwisie Twitch.

Tegoroczna edycja AGDQ zostanie zainaugurowana próbą jak najszybszego ukończenia platformówki Ape Escape 2. Następne w kolejce są The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Borderlands 2 (w kooperacji z innym graczem) oraz Psychonauts.

Jutro uczestnicy imprezy spróbują swoich sił między innymi w strzelance Quake, skradance Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty czy zręcznościowym Devil May Cry. Do tego F.E.A.R i Hitman: Krwawa Forsa.

We wtorek zobaczymy na przykład Pokemon Emerald, dwie pierwsze odsłony Ninja Gaiden oraz Jazz Jackrabbit. Natomiast środa to chociażby najnowszy Doom i Super Mario Bros. Pełny terminarz można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Warto wspomnieć, że organizowana jest też mniejsza, „letnia” edycja imprezy. Wówczas gromadzone są pieniądze na rzecz organizacji Lekarze bez Granic.

Podobna w założeniach akcja - o nazwie European SpeedSter Assembly - odbywa się co roku także w Europie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze