Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 25.09 - 01.10.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Domek na prerii

Przedstawiciele Rockstar Games opublikowali nowy zwiastun Red Dead Redemption 2. To dopiero drugi materiał wideo od twórców - pierwszy trailer zaprezentowano w październiku ubiegłego roku. Więcej na ten temat.

***

#2 - Bitwa w battle royale

Darmowa opcja zabawy Fortnite Battle Royale zadebiutowała na PC, PS4 i Xbox One. Studio Epic Games pochwaliło się na Twitterze, że tylko pierwszego dnia do zabawy przystąpił milion graczy. Więcej na ten temat.

***

#3 - Przerwa dla Diablo

Blizzard ostrzega, że gracze nie powinni spodziewać się nowych informacji na temat serii Diablo na imprezie BlizzCon na początku listopada. Studia dodaje jednak, że ma plany na rozwój cyklu. Więcej na ten temat.

***

#4 - Gwiezdne wojny

Electronic Arts przygotowało nowy zwiastun strzelanki Star Wars Battlefront 2, prezentując wszystkie najważniejsze elementy produkcji. Jest sporo na temat trybu wieloosobowego oraz krótki rzut oka na kampanię fabularną. Więcej na ten temat.

***

#5 - Odświeżona piłka

Studio SI Games ujawniło pierwsze szczegóły na temat Football Manager 2018. Najważniejsze nowości w tegorocznej odsłonie serii to zapewne nowy silnik graficzny dla trybu 3D oraz „dynamika” grupy. Więcej na ten temat.

***

#6 - Walka z podmienianiem

Valve usunęło ponad 150 gier ze Steama, w ramach walki z „podmieniaczami materiałów”. Tacy deweloperzy masowo publikują kolejne produkcje, w których korzystają z tego samego schematu, nieznacznie zmieniając tylko niektóre modele czy tekstury w każdej z pozycji. Więcej na ten temat.

***

#7 - Francuska potyczka

Francuska korporacja Vivendi jest niezdecydowana w sprawie przejęcia kontroli nad Ubisoftem - informuje agencja prasowa Bloomberg. Takie stanowisko przedstawił dyrektor do spraw operacyjnych, Stephane Roussel. Więcej na ten temat.

***

#8 - Miliony mechaników

Popularna seria Car Mechanic Simulator od studia Red Dot Games i firmy wydawniczej PlayWay jest na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu miliona sprzedanych egzemplarzy od debiutu w styczniu 2014 roku. Więcej na ten temat.

***

#9 - Wirtualne muzeum

Ubisoft ogłosił, że w Assassin's Creed Origins pojawi się tryb edukacyjny, który jest swojego rodzaju interaktywnym muzeum. Wariant trafi do gry w ramach bezpłatnej aktualizacji. Więcej na ten temat.

***

#10 - Co z tym piractwem

Unia Europejska wydała w 2014 roku aż 360 tysięcy euro na przygotowanie specjalnego badania i raportu, opisującego wpływ piractwa na sprzedaż gier, muzyki, książek czy filmów. Materiał został upubliczniony dopiero teraz. Więcej na ten temat.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze