Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Football Manager 2018 otrzyma nowy silnik graficzny do trybu 3D

Oraz „dynamikę” wewnątrz zespołu.

Studio SI Games ujawniło pierwsze szczegóły na temat Football Manager 2018. Najważniejsze nowości w tegorocznej odsłonie serii to zapewne nowy silnik graficzny dla trybu 3D oraz „dynamika” grupy.

Do tego przeprojektowany system wyszukiwania zawodników, w którym dużo większą rolę odegrają podobno analitycy, czyli rola wprowadzona w poprzedniej odsłonie serii.

Gra o Tron?

Poniższy materiał wideo oferuje na samym końcu spojrzenie na nowy silnik 3D, który wygląda oczywiście dokładnie tak samo, jak ten w FM17. Zapowiadanie głośnych zmian, które okazują się potem drobnymi detalami to już tradycja SI Games i spodziewamy się tego w FM18.

Żarty jednak na bok, ponieważ wspomniana dynamika wewnątrz zespołu prezentuje się całkiem interesująco. Trailer pokazuje piramidę wpływu, jaki w prowadzonym zespole posiadają poszczególni piłkarze, zaczynając od liderów.

Można zakładać, że osoby znajdujące się na szczycie będą miały więcej do powiedzenia na temat prowadzenia klubu. Jest też osobny podział na grupy wewnątrz składu. Na przykładzie widać, że młodzi Grecy w Watfordzie trzymają się razem.

Widać też przeprojektowany po raz kolejny ekran taktyki oraz - jak się wydaje - powrót strzałek lub też jakąś formę łączenia zawodników w pary.

Do tego nowość w postaci centrum medycznego, gdzie można na przykład podejrzeć ocenę ryzyka urazów. Jeśli o wspomnianym wyszukiwaniu graczy mowa, to jako wirtualny menedżer będziemy najwyraźniej wykapować pakiety informacji na temat piłkarzy.

Więcej informacji na temat wprowadzanych nowości mamy poznać w nadchodzących tygodniach.

W tym roku po raz pierwszy wszystkie trzy wersje gry debiutują tego samego dnia, czyli 10 listopada: Football Manager 2018 na PC (Windows, Mac, Linux), uproszczony Football Manager Touch 2018 na PC (Windows, Mac, Linux) oraz urządzenia mobilne oraz Football Manager Mobile 2018 na iOS i Androida.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze