Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 30.01 - 05.02.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - PS4 HDD

Sony ujawniło zmiany i nowości wprowadzane wkrótce w oprogramowaniu PS4 i PS4 Pro, w tym wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych HDD czy własne tapety. Więcej na ten temat.

***

#2 - PS4 boost

Sony ujawniło detale na temat aktualizacji 4.50 dla systemu operacyjnego PlayStation 4. Łatka doda także „tryb boost” na PS4 Pro, usprawniający działanie gier, które nie otrzymały dedykowanego wsparcia dla najnowszej konsoli Sony. Więcej na ten temat.

***

#3 - Przerwa Deux Ex

Wygląda na to, że na kolejną większą odsłonę serii Deus Ex przyjdzie poczekać nieco dłużej. Zachodnie studia Square Enix przechodzą obecnie do wieloletniej współpracy z wydawnictwem Marvel, co w połączeniu z nie najlepszą sprzedażą Rozłamu Ludzkości oznacza przerwę dla futurystycznej serii. Więcej na ten temat.

***

#4 - Powrót Morrowind

Bethesda potwierdziła oficjalnie, że miejscem akcji w kolejnym dodatku do sieciowego The Elder Scrolls Online będzie Morrowind, prowincja dobrze znana z gry z The Elder Scrolls 3 z 2002 roku. Więcej na ten temat.

***

#5 - Fabularna FIFA

FIFA 18 zaoferuje drugi sezon trybu fabularnego Droga do sławy. Jak przyznał wydawca, przygody Aleksa Huntera sprawdziło już ponad 10 milionów osób. Nie podano szczegółów. Więcej na ten temat.

***

#6 - Świeże BioWare

BioWare to nie tylko Mass Effect i Dragon Age. Odział firmy z Edmonton pracuje obecnie nad całkiem nową licencją, która zadebiutuje przed końcem marca 2018 roku. Więcej na ten temat.

***

#7 - Rekord GTA Online

Popularność GTA Online nie słabnie ani trochę. Pomimo premiery w październiku 2013 roku, tryb sieciowy GTA 5 nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że najlepszy miesiąc pod względem liczby użytkowników zanotowano w grudniu. Więcej na ten temat.

***

#8 - Prawna rzeczywistość

Sąd w Teksasie orzekł, że ZeniMax Media - właściciel Bethesdy - otrzyma pół miliarda dolarów odszkodowania. Palmer Luckey - założyciel Oculus VR - złamał bowiem zapisy umowy o poufności i naruszył prawo autorskie. Więcej na ten temat.

***

#9 - Europejskie dochodzenie

Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie śledztwa, w którym celem są praktyki Valve i pięciu wydawców gier na PC, rzekomo ograniczające swobodę i opcje konsumentów. Więcej na ten temat.

***

#10 - Torment z przeprosinami

Twórcy Torment: Tides of Numenera wystosowali oficjalne przeprosiny, w związku z odkryciem przez graczy elementów usuniętych z tej ambitnej produkcji RPG - pomimo odblokowania w celach dodatkowych podczas zbiórki pieniędzy na prace. Więcej na ten temat.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze