Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS4 otrzyma wkrótce wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych

Do 8 TB. Nowości w łatce 4.50.

Sony ujawniło zmiany i nowości wprowadzane wkrótce w oprogramowaniu PS4 i PS4 Pro, w tym wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych HDD czy własne tapety.

Zamknięte testy systemu operacyjnego w wersji 4.50 (o nazwie kodowej Sasuke) startują już dzisiaj. Aby się do nich dostać, należało wcześniej zgłosić chęć udziału - teraz trzeba liczyć na łut szczęścia i zaproszenie w emailu.

W końcu

Najważniejszą nowością, wyczekiwaną przez graczy od premiery konsoli, jest właśnie wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych. Te podłączymy przez interfejs USB 3.0. Sony pozwala na takim HDD instalować gry, przechowywać zapisy i wykonywać wszystkie inne standardowe czynności.

Zarządzanie sprzętem ułatwia specjalny interfejs. PS4 obsłuży maksymalnie urządzenia o pojemności 8 TB.

Inne, mniejsze innowacje to własne tapety na główne menu PlayStation 4, także na bazie wykonanych własnoręcznie screenów z gier. Dostosujemy też cieniowanie i jasność.

Odświeżenia doczeka się także Quick Menu, uruchamiane po dłuższym przytrzymaniu przycisku PS. Nowy panel zajmuje mniej miejsca na ekranie, umożliwia za to tworzenie, dołączanie i zarządzanie grupami.

Własne tapety

Do tego możliwość publikowania aktualizacji na pasek aktywności naszego konta w PlayStation Network, na wzór statusów na Facebooku. Wprowadzimy tekst, dodamy obrazki, otagujemy znajomych, po czym podzielimy się taką wiadomością ze światem.

Na koniec jest jeszcze nowość dla posiadaczy PlayStation VR - wsparcie dla filmów 3D Blu-ray w rzeczywistości wirtualnej.

Nie podano, kiedy aktualizacja 4.50 zostanie opublikowana dla wszystkich użytkowników.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze