Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zynga we wrześniu zamknie OMGPOP.com

Pomimo ofert wykupu firmy przez pracowników.

Zynga, gigant na rynku gier społecznościowych, borykający się ostatnio z problemami, we wrześniu zakończy działalność serwisu OMGPOP.com, pomimo ofert wykupienia działalności przez samych pracowników.

Serwis TechCrunch informuje, że grupa pracowników OMGPOP oferowała Zyndze pieniądze za przejęcie serwisu z grami społecznościowymi, nawet jeśli transakcja nie objęłaby wszystkich licencji.

Zynga zdecydowała ostatecznie, że taki krok wymaga zbyt wielu zabiegów prawnych, co ostatecznie może wygenerować spore koszty. Tymczasem nowy szef firmy, Don Mattrick stara się oszczędzać.

OMPOP.com przestanie funkcjonować 30 września, a cztery gry z oferty serwisu - Cupcake Corner, Gem Rush, Pool World Champ i Snoops - wyłączone zostaną 29 sierpnia.

Powyższe tytuły nadal przyciągają 30 tys. aktywnych użytkowników miesięcznie i zarabiają na siebie, co jednak nie zadowala właściciela.

Przed przejęciem przez Zyngę, OMGPOP.com odpowiadało za popularne Draw Something.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze