Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zynga ogłasza straty w II kwartale i rezygnuje z planu budowy kasyna

Pierwsze decyzje Dona Mattricka.

Zynga ogłosiła, że w II kwartale obecnego roku fiskalnego wygenerowała stratę na poziomie 16 mln dol. - przychody spadły o 31 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Producent popularnych gier społecznościowych, dostępnych głównie w serwisie Facebook, poinformował także, że rezygnuje z planów budowy kasyna, które miało rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

FarmVille, jeden z hitów Zyngi

„Zynga zdecydowała, że nie będzie ubiegała się o licencję na prowadzenie rozgrywek hazardowych na terenie Stanów Zjednoczonych” - poinformował w komunikacie Don Mattrick, nowy szef firmy.

„Następne lata będą okresem fenomenalnego wzrostu w naszej części rynku, a Zynga ma niesamowite możliwości, by wykorzystać tę okazję” - dodał. „Aby to uczynić, musimy wrócić do podstaw, wypracować długoletnią perspektywę dla naszych produktów i biznesu, stworzyć bardziej efektywne procesy i usprawnić zarządzanie w całej firmie.”

Mattrick przejął kontrolę nad firmą 1 lipca, po odejściu z menedżerskiej pozycji w Microsofcie. Tymczasem Zynga boryka się ostatnio z problemami - w czerwcu zwolniono 18% pracowników i zamknięto cztery studia produkcyjne.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły