Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w Square Enix

Firma kontynuuje przegląd działalności po niższych od oczekiwań wynikach sprzedaży.

Zgodnie z zapowiedzią z początku kwietnia, Square Enix dokonuje restrukturyzacji działalności w Europie. Planowane są zwolnienia pracowników - ujawnił koncern w oświadczeniu przesłanym MCV.

Zmiany w firmie są efektem niższej od zamierzonej sprzedaży gier Tomb Raider, Hitman: Rozgrzeszenie i Sleeping Dogs. Mimo że gry sprzedały się świetnie, nie osiągnęły postawionych przed nimi celów. W związku ze stratami w ostatnim roku fiskalnym, stanowisko prezesa pod koniec marca stracił Yoichi Wada.

„Dokonujemy przeglądu naszej działalności biznesowej w Europie, by mieć pewność, że w związku ze zmieniającą się sytuacją w branży rozrywkowej posiadamy odpowiednie struktury, projekty i umiejętności” - czytamy w oświadczeniu. „Zmiany czekają nasze biura w Wielkiej Brytanii, także w zakresie personelu.”

Przypomnijmy, że w raporcie finansowym Square Enix, krytycznie została oceniona dynamika sprzedaży w Ameryce Północnej. W kluczowym dla biznesu regionie, trzy wspomniane gry osiągnęły jedynie 2/3 tego, co w Europie. Tymczasem wydawca zakładał, że sprzedaż w USA i Kanadzie będzie wyższa niż na Starym Kontynencie.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze