Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia u twórców Plants vs. Zombies

PopCap żegna grupę pracowników.

Należące do Electronic Arts studio PopCap, twórcy między innymi Plants vs. Zombies i Peggle, zwolniło nieokreśloną liczbę pracowników.

Nie podano, jakimi projektami zajmowały się zwalniane osoby, ale wydawca zapewnia, że zespół odpowiedzialny za wydaną ostatnio strzelankę Plants vs. Zombies: Garden Warfare został nietknięty.

„Zmiany były konieczne, by kontynuować realizację planów PopCap w dziedzinie gier mobilnych, usług sieciowych i nowych licencji” - czytamy w krótkim komunikacie od EA (dzięki, Gamasutra).

„Zwolenienia były bolesne i jest nam przykro, że tracimy przyjaciół i kolegów. PopCap to studio, które wyrobiło sobie imię produkcją wspaniałych gier, w których każdy może się zakochać. Planujemy robić to nadal” - dodaje obecny szef firmy, John Vechey. Drugi współzałożyciel studia - Jason Kapalka - opuścił PopCap wcześniej w tym roku.

Obecnie trwają prace nad dodatkową zawartością do Peggle 2 na Xbox One, a prawdopodobnie także nad konwersją Plants vs. Zombies: Garden Warfare na więcej platform, poza Xboksami i PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze