Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PopCap ma nowego dyrektora generalnego

Twórcy Plants vs. Zombies i Peggle tracą dwóch kluczowych pracowników.

Dwaj pracownicy wysokiego szczebla w studiu PopCap postanowili zrezygnować z zajmowanych do tej pory stanowisk w firmie odpowiedzialnej między innymi za serie Peggle czy Plants vs. Zombies.

Wypowiedzenia złożyli dyrektor generalny Dave Roberts oraz główny projektant gier - Jason Kapalka. Ten drugi pozostanie kreatywnym konsultantem, a nowym szefem zostanie ostatni z trójki założycieli - John Vechey.

„Życzymy Dave'owi wszystkiego najlepszego. Gdy dołączył do firmy, potrzebowaliśmy lidera biznesowego, by pomógł ogarnąć nasz kreatywny chaos i ustalić rozsądny kierunek” - komentuje Vechey w wypowiedzi dla serwisu VentureBeta. „Miał duży wpływ na PopCap i składamy mu podziękowania, podczas gdy będzie zajmował się nową przygodą.”

Studio prawdopodobnie wycofa się z rynku wydawniczego i zajmie się jedynie rozwojem własnych licencji.

„Musimy wrócić na nasze miejsce i nie mówię tylko o rynku mobilnym” - dodaje Vechey. „Mamy niedoinwestowane licencje. Celem jest wydawanie więcej licencji co roku. Chcemy sformalizować proces produkcji.”

Electronic Arts nabyło PopCap w 2011 roku za 750 mln dol. Firma powstała 11 lat wcześniej za sprawą Briana Fiete oraz wspomnianych Vecheya i Kapalki. Pierwszym tytułem studia było Bejeweled.

Zwiastun Plants vs. Zombies: Garden Warfare
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze